Kupcy z Sadyby obawiają się utraty pracy. Dlaczego?

Kupcy z Sadyby (część warszawskiego Mokotowa) boją się o miejsca pracy. Właśnie dowiedzieli się, że większa część działki jest w prywatnych rękach. Los bazaru zależy teraz od nowych właścicieli.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kupcy z Sadyby obawiają się utraty pracy. Dlaczego?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/gazeta.pl

www.portalspozywczy.pl

4 lis 2014 11:08


Bazar działa od 23 lat między ul. Powsińską i Konstancińską w Warszawie. Obok jest centrum handlowe Sadyba Best Mall. W pawilonach i stoiskach pod zadaszeniem można kupić ubrania, owoce i warzywa, kwiaty oraz wypieki.

Czytaj też: Polski handel się rozwija. Będą nowe miejsca pracy i wyższe pensje

Od 15 lat bazarem zarządzają sami kupcy. Dzierżawę terenu odnawiają co dwa, trzy lata. Umowa, która obowiązuje teraz, wygasa z terminem 31 grudnia 2014 r. Ale wiosną urząd miasta wydał pierwszą z tzw. decyzji zwrotowych, latem urzędnicy podpisali drugą. Do spadkobierców dwóch rodzin dawnych właścicieli wróciło w sumie 2,5 tys. m kw. z 3 tys. m kw., które kupcy dzierżawią pod bazar. Miejski jest teraz tylko kilkusetmetrowy kawałek na rogu Powsińskiej i Bonifacego. Jak mówią urzędnicy, w tej chwili do tej części nie ma roszczeń i miasto jest gotowe dalej dzierżawić ziemię kupcom - podaje gazeta.pl.

- Dzielnica jest w tej sprawie tylko mediatorem - zaznacza Jacek Dzierżanowski, rzecznik Mokotowa. - Obie strony zwróciły się do nas o mediacje. Dlatego zaangażowaliśmy się w tę sprawę. Pierwsze spotkania już się odbyły, kolejne są zaplanowane wkrótce. Trudno powiedzieć, jak się zakończą. To zależy od dobrej woli obu stron.

Czytaj też: PIP alarmuje: Powinni zatrudniać na etat, a dają ludziom umowy śmieciowe

- Jeśli właściciele powiedzą nam, że wystarczy, byśmy im płacili dwa razy tyle, co miastu, to nie damy rady utrzymać bazaru - mówi Jarczewski.

Dziś kupcy płacą miastu 32 tys. zł miesięcznie. Nieoficjalnie można usłyszeć, że spadkobiercom nie zależy na tym, żeby natychmiast likwidować bazar. Docelowo w tym miejscu może powstać budynek mieszkalny z funkcjami usługowymi, obsługiwany od ul. Konstancińskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.