×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kukiz'15 i ZZ Celnicy PL pytają o skalę zwolnień w KAS

  • Autor: PAP/JS
  • 7 cze 2017 16:35

Klub Kukiz '15 i ZZ "Celnicy PL" zwróciły się do wiceszefa MF Mariana Banasia z prośbą o ujawnienie, ile osób straciło pracę w KAS ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego, współpracę w przeszłości z SB oraz z innych przyczyn. Ich zdaniem wiele osób zwolniono bezprawnie.

Kukiz'15 i ZZ Celnicy PL pytają o skalę zwolnień w KAS
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Krajowa Administracja Skarbowa powstała w wyniku konsolidacji Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej.

• "Minister Banaś złamał publicznie dane słowo, bo wielokrotnie informował opinię publiczną, że zwolnieni z KAS zostaną tylko współpracownicy służb bezpieczeństwa PRL, jak również ci, którzy mają uprawnienia emerytalne. To nie zostało dotrzymane" - mówił na konferencji w Sejmie przewodniczący ZZ "Celnicy PL" Sławomir Siwy.

Wojciech Bakun (Kukiz'15) zaapelował do wiceministra finansów Mariana Banasia o ujawnienie skali zwolnień w KAS "z podziałem na osoby, którym nie zostały przedstawione umowy, ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego, (...) osoby, którym nie zostały przedstawione umowy ze względu na współpracę z SB w przeszłości, i osoby, którym nie zostały o przedstawione z innych względów".

Zdaniem przewodniczącego ZZ "Celnicy PL", do nieprawidłowości dochodziło również przy zwalnianiu działaczy Związku Zawodowego. "Zarząd Główny pragnie zaapelować do pani premier, aby w trybie nadzoru przyjrzała się nieprawidłowościom, represjom i szykanom, jakie zostały zastosowane z wykorzystaniem Krajowej Administracji Skarbowej, do rugowania ze związku aktywnych działaczy związkowych".

Podkreślił, że z szeregów Związku byli usuwani również pracownicy "z przeszłością opozycyjną w latach osiemdziesiątych, natomiast zachowano Tajnych Współpracowników Służb Bezpieczeństwa". "To wbrew deklaracjom ministra Banasia i przepisom ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, że TW mieli być zwolnieni" - mówił Sławomir Siwy.

Czytaj też: Kilka tysięcy celników bez pracy. Szok i oburzenie. Będzie protest?

Dopytywany, ile osób straciło w ten sposób pracę, odparł, że dane te nie są jeszcze znane. "Z całą pewnością będą one podawane w zafałszowanej wersji" - podkreślił.

Siwy zadeklarował, że Zarząd Związku Zawodowego "Celnicy PL" podejmie "wszystkie możliwe kroki prawne". "Jesteśmy w procedurze sporów zbiorowych z wszystkim dyrektorami Izb Administracji Skarbowej (...) Jeżeli ta procedura się zakończy, to będą podejmowane działania protestacyjne" - powiedział.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kukiz'15 i ZZ Celnicy PL pytają o skalę zwolnień w KAS

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA