PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kto zostanie nowym dyrektorem Teatru Syrena w Warszawie?

  • Autor: aw/PAP
  • 13 kwi 2017 14:43

Prezydent Warszawy ogłosiła konkurs na kandydata na nowego dyrektora Teatru Syrena.

Kto zostanie nowym dyrektorem Teatru Syrena w Warszawie?
Funkcję dyrektora Teatru Syrena od 1 marca 2014 r. pełni Jakub Biegaj. (fot. UM Warszawa)
REKLAMA

• Kandydatury można składać do 31 maja. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to 30 czerwca - poinformował w czwartek (13 kwietnia) ratusz.

• Wśród wymagań stawianych kandydatom są m.in.: wykształcenie wyższe, przynajmniej 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, doświadczenie przy realizacji projektów kulturalnych lub pracy w instytucjach kultury oraz znajomość przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury i finansów publicznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kandydaci na stanowisko dyrektora, oprócz złożenia wymaganych dokumentów, zobowiązani są do pisemnego opracowanie autorskiej koncepcji programowej i organizacyjnej Teatru Syrena.

Koncepcja ta powinna wpisywać się w strategiczne dokumenty m.st. Warszawy ze szczególnym zwróceniem uwagi m.in. na program "Miasto kultury i obywateli. Program rozwoju kultury w Warszawie do roku 2020" oraz na "Warszawski Program Edukacji Kulturalnej 2015-2020".

W przypadku wyboru przez komisję kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Syrena, jego koncepcja będzie załącznikiem do umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności instytucji kultury.

Oferty wraz z załącznikami należy złożyć osobiście lub przesłać do stołecznego Biura Kultury do 31 maja. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to 30 czerwca 2017 r.

Funkcję dyrektora Teatru Syrena od 1 marca 2014 r. pełni Jakub Biegaj. Od 2009 dyrektorem artystycznym Teatru Syrena jest Wojciech Malajkat, który w latach 2009-2014 pełnił również stanowisko dyrektora naczelnego.

Teatr Syrena został założony w 1945 r. w Łodzi przez satyryka Jerzego Jurandota. W 1948 roku teatr przeniósł się do stolicy i zajął lokal po przedwojennej ujeżdżalni przy ulicy Litewskiej 3, gdzie mieści się do dzisiaj. Powstał jako Spółdzielnia Pracy Aktorów, w 1951 r. został upaństwowiony, a od 1999 r. podlega stołecznemu samorządowi.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kto zostanie nowym dyrektorem Teatru Syrena w Warszawie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA