Kto zastąpi Grendowicza? Dziesięciu chętnych na fotel prezesa PIR

W połowie września br. rada nadzorcza PIR odwołała Mariusza Grendowicza z funkcji prezesa i zdecydowała o rozpoczęciu procedury konkursowej, prowadzącej do wyłonienia nowego prezesa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto zastąpi Grendowicza? Dziesięciu chętnych na fotel prezesa PIR

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 lis 2014 15:45


Do czasu zakończenia procedury konkursowej, zarząd spółki jest dwuosobowy, a w jego skład wchodzą Michał Lubieniecki oraz Przemysław Sztandera. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, do konkursu na stanowisko prezesa spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe zgłosiło się około 10 kandydatów.

Czytaj też: Michał Lubieniecki wiceprezesem spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe

"W czwartek i piątek RN PIR przeprowadzi przesłuchania kandydatów na stanowisko prezesa. Do konkursu przystąpiło około 10 osób" - powiedziała osoba znająca szczegóły sprawy. - "To bardzo dużo osób, znacznie więcej niż można się było spodziewać" - dodała.

Drugie źródło potwierdziło te informacje dodając, że kandydatów na fotel szefa PIR jest nie więcej niż 10.

Czytaj też: Kolejne tajemnice związane z odwołaniem Grendowicza z PIR. Tym razem chodzi o wysokość odprawy

We wrześniu wiceminister skarbu państwa Wojciech Kowalczyk w rozmowie z PAP informował, że nowy prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych ma zwiększyć aktywność spółki i zająć się jej ufunduszowieniem. Celem jest zaangażowanie PIR w projekty o wartości 10 mld zł do końca 2015.

Do tej pory PIR podpisał jedną umowę (z Grupą Lotos na zagospodarowanie złoża B8 na Morzu Bałtyckim o wartości 1,8 mld zł), wstępnie zaakceptował siedem projektów o łącznej wartości 7 mld zł, a analizowane jest łącznie 55 projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.