PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

KSSE 24 września podpisze pierwszą umowę w programie #Pracownik+Mieszkanie+

  • Autor: pap/pt
  • 5 wrz 2019 8:31

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna 24 września podpisze pierwszą umowę programu #Pracownik+Mieszkanie+, w ramach którego pracownicy działających w strefie firm będą mogli liczyć na mieszkania – poinformował w Krynicy-Zdroju prezes strefy Janusz Michałek.

KSSE 24 września podpisze pierwszą umowę w programie #Pracownik+Mieszkanie+
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna 24 września podpisze pierwszą umowę programu #Pracownik+Mieszkanie+ (fot. ksse)
REKLAMA

Inicjatywa adresowana jest głównie do osób przyjeżdżających na Śląsk z innych regionów kraju oraz Polaków z zagranicy. Firmy zainteresowane włączeniem się w ten pilotażowy program oraz jego wspólną z KSSE realizacją zgłaszały w ostatnich miesiącach listy intencyjne w tej sprawie.

"Zainteresowanie jest dość spore. 24 września podpisujemy pierwszą umowę na budowę 53 mieszkań na Opolszczyźnie. Pracujemy jeszcze nad trzema umowami" - powiedział PAP prezes Michałek. Przypomniał, że program ma wesprzeć inwestorów w pozyskiwaniu najlepszych pracowników i stworzyć warunki dla stabilizacji zatrudnienia, obniżając poziom rotacji kadr.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Rozmawiamy z firmami, bo to jest dla nich atut, że wiążą ze sobą pracownika na ileś lat. Dobrze wiemy, że pierwszy rok jest dla pracodawcy najdroższy: szkolenie, przygotowanie. Bardzo często zdarza się, że konkurencja podkupuje zaraz potem tych pracowników za 200-300 zł więcej. Tak pracodawca poprzez system częściowego finansowania tej inwestycji i dopłat do czynszu, wiąże ze sobą tego pracownika na 10-12 lat" - wyjaśnił prezes KSSE.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami pilotażowy model programu zakłada pozyskanie i przeszkolenie pierwszych co najmniej 50 pracowników, którzy zostaną zatrudnieni przez partnerów, i wybudowanie oraz wyposażenie dla nich 50 mieszkań w ciągu dwóch lat.

Wybudowane w ramach programu #Pracownik+Mieszkanie+ lokale mają być częścią systemu benefitów pracodawcy. Pracownicy będą płacić czynsz pomniejszony o dopłaty, które przedsiębiorca (partner programu) pokryje w ramach swojego udziału w kosztach inwestycji.

Dopłaty mieszkaniowe będą częścią wynagrodzenia pracownika pozyskanego w ramach projektu. Zasady takiej dopłaty mieszkaniowej będą określone w umowie o pracę, zaś po 10-15 latach pracownicy mają zyskać możliwość wykupu zajmowanych lokali na własność.

Założenia pilotażu przewidują wybudowanie ok. 50 mieszkań o powierzchni ok. 50 m kw., złożonych z trzech pokoi, kuchni i łazienki. Standard wykończenia ma objąć m.in. zabudowę kuchenną, sprzęt agd, tzw. biały montaż w łazience, standardowe białe meble, panele na podłogach, kafelki w kuchni i łazience.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: KSSE 24 września podpisze pierwszą umowę w programie #Pracownik+Mieszkanie+

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA