×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Krzysztof Sobczak, Emplocity: Nowoczesne technologie zastępują tradycyjne CV

Facebook to ogromna baza potencjalnych pracowników. Z szacunków wynika, że ok. 16 mln osób w wieku produkcyjnym posiada konto w serwisie - mówi Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity.

Krzysztof Sobczak, Emplocity: Nowoczesne technologie zastępują tradycyjne CV
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Emplobot to rozwiązanie oparte na mechanizmach szeroko pojętej sztucznej inteligencji (uczenie maszynowe, uczenie ze wzmocnieniem, przetwarzanie języka naturalnego).

• Występuje w formie chatbota (program komputerowy prowadzący konwersację), który przetwarza spore ilości danych w służbie kandydata.

• Jego zadaniem jest również odciążenie rekrutera w najbardziej żmudnych i pracochłonnych czynnościach.

Stworzony przez Emplocity bot nie tylko weryfikuje oczekiwania kandydatów, ale także wyszukuje oferty pracy. Kandydat jednak nie otrzymuje ich w postaci ogłoszeń, ale propozycji rozmów o pracę.

Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity: - Emplobota stworzyliśmy z przekory. To rozwiązanie oparte na mechanizmach szeroko pojętej sztucznej inteligencji. Występuje w formie chatbota, który przetwarza spore ilości danych w służbie kandydata. Tutaj jednak nie kończy się jego funkcja. Chcemy, aby Emplobot odciążył rekrutera w najbardziej żmudnych i pracochłonnych czynnościach. Wyszukując oferty, które spełniają wymagania kandydatów, jednocześnie sprawia, że rekruterzy otrzymują kandydatury skrojone na miarę.

Czyli Emplobot jest nie tylko skierowany do kandydatów, ale też dla rekruterów?

- Kończymy prace nad botem, który w imieniu pracodawcy będzie pełnił rolę rekrutera na wczesnym etapie procesu. Tym samym pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Bardzo często ludzie wysyłają aplikacje, nie do końca mając świadomość, jakich kompetencji pracodawca oczekuje na danym stanowisku. Kandydaci mają nadzieję, że ich umiejętności będą wystarczające i uda im się zdobyć pracę. To z kolei utrudnia pracę HR-owcom, którzy muszą przebrnąć przez setki nieodpowiednich CV. Bot rozmawia z kandydatami, szukając zgodności między oczekiwaniami pracodawcy a kompetencjami potencjalnych pracowników.

Z drugiej strony, kandydat odpowiadający na kilkanaście ofert, ma poczucie, że rekruterzy nie czytają i nie analizują jego CV, ponieważ nie otrzymuje informacji zwrotnych. Tym samym nakręca się spirala wzajemnych obwinień, a frustracja narasta. Również tutaj chcemy pomóc działom HR. Emplobot będzie udzielał feedbacku, dlaczego dany kandydat nie został zatrudniony. Będzie też rekruterem, który z cierpliwością niespotykaną u ludzi odpowiada na pytania nurtujące potencjalnych pracowników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Krzysztof Sobczak, Emplocity: Nowoczesne technologie zastępują tradycyjne CV

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA