Kreatywne CV. Jakich błędów należy unikać, by przykuć uwagę rekrutera?

• Chcąc się wyróżnić coraz częściej sięgamy po pomysłowe formy aplikowania na oferty pracy.
• Kreatywne CV w oryginalny sposób przedstawia wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności kandydata.
• Chętnie wzbogaca się je o grafiki, które nie występują w przypadku tradycyjnego dokumentu, jak np. awatar postaci, czy wykresy przedstawiające osiągnięcia z poprzednich miejsc zatrudnienia.
• To ulubiona forma aplikowania wśród specjalistów z obszarów IT, marketingu, grafiki komputerowej, ale też menedżerów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kreatywne CV. Jakich błędów należy unikać, by przykuć uwagę rekrutera?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

27 wrz 2016 9:45


Wybór kreatywnej wersji CV pomaga kandydatom wyeksponować cechy, których poszukują u nich pracodawcy, jak pomysłowość, innowacyjność, wyczucie dobrego smaku, umiejętność marketingowego zaprezentowania samego siebie, czy też wreszcie umiejętności graficzne. Z kreatywną formą aplikacji eksperymentują również osoby poszukujące staży czy praktyk. Rzadziej natomiast wybierają ją ci, którzy starają się o stanowiska księgowe, finansowe, sprzedażowe czy inżynieryjne.

Czytaj też: Oto 10 najbardziej kreatywnych i niestandardowych CV

–  W poszukiwaniu pracy oryginalność wysyłanego CV jest istotna, lecz należy pamiętać, by nie przysłoniła ona trzech aspektów, na które zwraca uwagę każdy rekruter, czyli informacji o naszym dotychczasowym doświadczeniu, wykształceniu oraz umiejętnościach – komentuje trend Dorota Kantor, konsultant w firmie doradztwa personalnego Experis, rekrutującej w obszarach inżynieringu, IT oraz finansów.

Ekspertka dodaje, że w przypadku każdej aplikacji ważne jest, by czytający mógł szybko odnaleźć te najważniejsze informacje i odebrać ich przekaz w jasny sposób. Tworząc CV pamiętajmy zatem, by było ono przede wszystkim czytelne, a ewentualne formy graficzne nie tylko były estetyczne, ale też nie zamieniały dokumentu w rebus. Zamieszczanie doświadczenia na osi czasu, diagramie czy innych wykresach nie zawsze jest pod tym względem pomocne, a przecież kreatywność to również umiejętność przekazywania ważnych treści w sposób przyjazny i prosty.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.