Krakowska SSE: To był rekordowy rok. Powstanie blisko 2 tys. miejsc pracy

Krakowska SSE wydała w mijającym roku 45 zezwoleń na prowadzenie działalności. Firmy, które je otrzymały, zadeklarowały ponad 1,5 mld zł inwestycji i utworzenie ponad 1,7 tys. miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krakowska SSE: To był rekordowy rok. Powstanie blisko 2 tys. miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 gru 2014 10:25


- Rok 2014 jest rekordowy w dotychczasowej działalności krakowskiej strefy pod względem ilości wydanych zezwoleń, nakładów inwestycyjnych i miejsc pracy - poinformowała PAP prezes Krakowskiego Parku Technologicznego Wiesława Kornaś-Kita

Jak podkreśliła, działalność Krakowskiego Parku Technologicznego wpisuje się w przyjętą przez władze regionu strategię specjalizacji Małopolski. Największe nakłady inwestycyjne poniesie uznana za priorytetową w regionie branża chemiczna. Wyniosą one ponad 1 mld zł ze strony takich firm, jak m.in. oświęcimski Synthos czy Grupa Azoty Tarnów.

Najwięcej, bo ponad 950 nowych miejsc pracy stworzy sektor nowoczesnych usług. Wśród firm wchodzących do strefy po raz pierwszy znalazły się przedsiębiorstwa z branży elektronicznej (ES System, Radionika, Strobos, Fideltronik) oraz biotechnologicznej (Selvita).

Czytaj też: Tkaczyk, Starachowicka SSE: 5 zezwoleń i 1,6 tys. nowych miejsc pracy

W połowie tego roku rząd zdecydował o kolejnym rozszerzeniu krakowskiej SSE o 88,4 ha. Grunty włączone do strefy, w związku z planowanymi inwestycjami, położone są na terenie gmin: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Skawina, Trzebinia, Sucha Beskidzka i Nowa Sarzyna. Obecnie jej powierzchnia przekracza 707 hektarów w kilkudziesięciu podstrefach, położonych na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego.

Prezes Kornaś-Kita poinformowała, że Krakowski Park Technologiczny złożył w Ministerstwie Gospodarki wniosek o kolejne rozszerzenie krakowskiej SSE, co będzie się wiązało z nowymi inwestycjami. Obecnie wniosek opiewa na ponad 60 hektarów terenów inwestycyjnych na terenie kilku gmin, ale władze Tarnowa chcą, aby dołączyć do niego kolejne tereny na terenie tego miasta.

Czytaj też: Mielecka SSE zyskuje nowe tereny. Powstanie 5,7 tys. nowych miejsc pracy?

Chodzi o 53 hektary przy ulicy Cmentarnej, na Piaskówce oraz w okolicy ulicy Gliniańskiej. Zdaniem władz Tarnowa poszerzenie strefy ma przynieść nowe miejsca pracy, a dla miasta dodatkowe dochody z podatku od nieruchomości.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.