PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kraków rajem dla branży SCC/BPO. Pracuje w niej ponad 30 tys. osób

Centra usług z kapitałem zagranicznym od początku roku zawarły ponad 100 umów na głównych rynkach biurowych poza stolicą. Zatrudniają one w Polsce już ponad 130 tys. osób.

Kraków rajem dla branży SCC/BPO. Pracuje w niej ponad 30 tys. osób
Adobe Stock
REKLAMA

2014 jest kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju sektora usług dla biznesu w Polsce. W efekcie transferu do Polski obsługi coraz bardziej kompleksowych procesów, rozwoju struktur działających w kraju firm, systematycznego wzrostu zatrudnienia, zauważalnie rośnie zapotrzebowanie na odpowiednie powierzchnie biurowe.

Czytaj też: Tysiące pracowników BPO/SSC w Polsce. Ile zarabiają i jakie mają dodatki?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W 2014 r. centra usług z zagranicznym kapitałem utrzymały swoją pozycję jako głównego odbiorcy projektów biurowych poza Warszawą - komentuje Anna Młyniec, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych i reprezentacji najemcy, JLL.

Utrzymujące się już kilku lat wysokie zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe jest rezultatem systematycznego wzrostu zatrudnienia w zagranicznych centrach usług biznesowych w największych polskich miastach.

- Jak wynika z danych ABSL, zagraniczne centra usług dla biznesu zatrudniają w Polsce ponad 130 000 osób. Wśród 325 inwestorów z 28 krajów, prowadzących w całym kraju 470 centrów znajdują się tak prestiżowe firmy, jak m.in. Shell, HP, IBM, Capgemini, PwC, Samsung, GE czy BNY Mellon – wymienia Piotr Dziwok, prezes Shell Polska, dyrektor generalny Shell Business Operations Kraków oraz wiceprezes ABSL.

Czytaj też: W którym mieście najłatwiej znaleźć pracę w branży BPO/SCC?

- Od wielu lat listę najatrakcyjniejszych lokalizacji pod inwestycje sektorowe niezmiennie tworzy siedem miast, czyli Kraków, Warszawa, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań oraz Łódź. Największym ośrodkiem sektora usług dla biznesu w Polsce jest cały czas stolica Małopolski – zaznacza Dziwok.

Jak dodaje: - Kraków zajmuje wiodącą pozycję pod względem zatrudnienia w sektorze - w 85 zlokalizowanych tu centrach usług z zagranicznym kapitałem pracuje już 30 600 specjalistów. To o ponad 5 000 więcej niż rok temu. Oznacza to, że Kraków jest również liderem, jeśli chodzi o największy wzrost liczby pracowników.

Czytaj też: W wielokulturowości kadr tkwi siła branży SSC/BPO. Jak wykorzystać potencjał multinarodowego zespołu?

Stolica Małopolski przoduje pod względem poziomu zatrudnienia, a co za tym idzie - jest miastem, które notuje najwyższy poziom popytu na biura ze strony sektora usług dla biznesu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kraków rajem dla branży SCC/BPO. Pracuje w niej ponad 30 tys. osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA