Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna poszukuje pracowników

Blisko 1,5 tys. nowych miejsc pracy będzie w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Poszukiwani są pracownicy m.in. w branżach meblowej i energii odnawialnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna poszukuje pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 lis 2014 13:20


Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku 35 zezwoleń na działalność gospodarczą. Dziewięć z nich dotyczy nowych inwestorów, którzy na kupionych wcześniej gruntach zamierzają budować swoje zakłady. Pozostałe zezwolenia wydano firmom działającym w strefie, które chcą rozbudowywać i modernizować istniejące fabryki.

Czytaj też: Nawet 5,7 tys. nowych miejsc pracy w SSE w Mielcu

Jak poinformował Krzysztof Babij z K-SSSE, skala zadeklarowanych w tym roku nakładów inwestycyjnych przekracza 1,6 mld zł, a ich efektem ma być stworzenie ponad 1,2 tys. nowych miejsc pracy.

Wśród największych nowych inwestorów są m.in.: LM Wind Power Blades Poland (energia odnawialna), Teleyard (branża metalowa), Polinova Polska (branża meblowa), Homanit Krosno Odrzańskie (branża drzewna), Kronopol (branża drzewna), Great Maple Company (opakowania).

Duże nakłady zadeklarowały także przedsiębiorstwa od lat działające w strefie. Na przykład firma branży papierniczej ICT Poland do końca 2017 r. zamierza zainwestować w swoją fabrykę w Kostrzynie nad Odrą ponad 301 mln zł. Planuje m.in. kupić nowe maszyny i linie przetwórcze i powiększyć magazyny. Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec 2017 r.; ma ona stworzyć 50 nowych miejsc pracy.

Z kolei potentat branży drzewnej żarski Kronopol zapowiada wydanie 160 mln zł. Dla rynku pracy oznacza to 20 nowych miejsc. Tyle samo osób będzie mogło znaleźć pracę w firmie tej samej branży - Homanit Krosno Odrzańskie, która zadeklarowała inwestycje na poziomie ponad 200 mln zł.

W podstrefach K-SSSE w woj. zachodniopomorskim największą z inwestycji zapowiada LM Wind Power Blades Poland w Goleniowie. Spółka zajmująca się produkcją łopat do turbin wiatrowych zadeklarowała zainwestowanie ponad 270 mln zł i stworzenie 181 nowych miejsc pracy do końca 2018 r.

W przypadku woj. wielkopolskiego największe nakłady inwestycyjne - wynikające z wydanego w zezwolenia - ma poczynić Amica Wronki. Firma produkująca sprzęt AGD zapowiedziała zainwestowanie kolejnych 120 mln zł i stworzenie kolejnych 35 miejsc pracy.

Czytaj też: Specjalne Strefy Ekonomiczne na nowych zasadach

K-SSSE została utworzona w 1997 roku, jest spółką akcyjną z udziałem Skarbu Państwa i samorządów lokalnych z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Obecnie zajmuje ponad 1,7 tys. ha i jest zlokalizowana w 41 miejscowościach w woj.: lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim.

Wysokość inwestycji poniesionych dotychczas przez firmy w tej strefie szacowana jest na ponad 5,5 mld zł. Łącznie zatrudniają one ponad 26 tys. osób m.in. w branżach samochodowej, papierniczej, drzewnej, maszynowej i spożywczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.