Kosiniak-Kamysz: Jednocyfrowa stopa bezrobocia coraz bardziej realna

- Najbliższe miesiące będą najlepsze na rynku pracy od wielu, wielu lat. Nie tylko pod względem dostępności pracy, ale również pod względem jakości tej pracy - twierdzi minister Władysław Kosiniak-Kamysz,
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kosiniak-Kamysz: Jednocyfrowa stopa bezrobocia coraz bardziej realna

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

8 cze 2015 12:26


"Bardzo możliwe, że w maju tego roku stopa bezrobocia ukształtowała się poniżej 11 proc." - poinformował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji zorganizowanej przez Instytut Badawczy Randstad.

"Wydaje się, że w maju zejdziemy poniżej poziomu 11 proc. jeśli chodzi o stopę bezrobocia. Szczegóły będziemy ogłaszać w środę (10 czerwca), kiedy będziemy mieli wszystkie dane z całej Polski" - powiedział w poniedziałek na konferencji Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał, coraz bardziej realne stają się jego szacunki z początku roku, gdy mówił, że stopa bezrobocia "zejdzie" w tym roku do poziomu jednocyfrowego. "To się staje coraz bardziej realne już w najbliższych miesiącach wakacyjnych" - podkreślił minister.

"Jestem przekonany, że najbliższe miesiące będą najlepsze na rynku pracy od wielu, wielu lat. Nie tylko pod względem dostępności pracy, ale również pod względem jakości tej pracy" - ocenił.

Z ostatnich danych opublikowanych przez GUS wynikało, że w kwietniu br. stopa bezrobocia wyniosła 11,2 proc. po spadku z 11,7 proc. miesiąc wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.