Kopalnia Kazimierz-Juliusz szuka prezesa

Rada Nadzorcza spółki Kazimierz-Juliusz ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopalnia Kazimierz-Juliusz szuka prezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

18 lip 2014 10:47


Termin zgłaszania kandydatur mija 21 lipca 2014 r. o godz. 14. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami mają być prowadzone 23 i 24 lipca 2014 br. Kopalnia Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu.

Wśród wymagań stawianym kandydatom jest m.in. co najmniej dziesięcioletni staż pracy w górnictwie, w tym co najmniej pięcioletni na stanowisku kierowniczym oraz posiadanie uprawnień kierownika ruchu zakładu górniczego.

- Wśród najważniejszych zadań nowego prezesa będzie opracowanie programu restrukturyzacji, który ma pozwolić by od października kopalnia zaczęła spłacać swe długi oraz stworzenie programu stopniowego wygaszania kopalni. Następuje ono z uwagi na sczerpanie złoża. Część istniejącego tam jeszcze złoża ze względu na zagrożenie wodne oraz większą od zakładanej ilość uskoków nie nadaje się do dalszej eksploatacji - informował wcześniej Katowicki Holding Węglowy, do którego należy 100 proc. udziałów w spółce kopalnia Kazimierz- Juliusz.

- Pomysł eksploatacji węgla pod Jaworznem byłby dość trudny do realizacji. Po pierwsze - samorząd tego miasta nie zgadza się na eksploatację w tych miejscach. Po drugie - nie wiadomo z jakich środków pokryty miałby być koszt inwestycji (szacowany od kilkuset milionów do półtora miliarda). I wreszcie należałoby zacząć od przeprowadzenia analizy opłacalności ekonomicznej, wobec tego że część wydobycia musiałaby być tam prowadzona systemem na podsadzkę - podawano również.

Poprzedniego prezesa kopalni Kazimierz-Juliusz: Zbigniewa Wiśniewskiego Rada Nadzorcza odwołała 2 lipca br. Obecnie pracami kopalni Kazimierz-Juliusz kieruje Jacek Matuszczyk, kierownik zakładu górniczego.

10 lipca br. uzgodniono ostateczną wersję porozumienia zawartego między zarządem spółki Kazimierz-Juliusz, organizacjami związkowymi z tej kopalni i Katowickim Holdingiem Węglowym.

Dotyczy ono ogólnych zasad, jakimi kierować się będą strony w związku z nieuniknioną likwidacją kopalni Kazimierz-Juliusz. Najważniejszym tematem jest kwestia stopniowego przejmowania załogi likwidowanego zakładu przez kopalnie KHW.

- Alternatywą wobec stopniowej (co nie znaczy trwającej w nieskończoność) likwidacji tej kopalni, jest ogłoszenie upadłości zadłużonej spółki - przekonuje KHW.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.