Kopacz: To rzemieślnicy tworzą miejsca pracy dla młodych ludzi, którzy nie chcą pójść na studia

Ewa Kopacz podkreśla, że politycy, mówiąc o walce z bezrobociem, zwracają uwagę głównie na duże zakłady pracy, duże spółki, a zapominają "o tych, którzy tak realnie te miejsca pracy tworzą".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: To rzemieślnicy tworzą miejsca pracy dla młodych ludzi, którzy nie chcą pójść na studia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

12 sie 2015 20:44


Na środowym (12 sierpnia) briefingu w Kaliszu Kopacz zwróciła uwagę, że Izba Rzemieślnicza w tym mieście skupia 11 cechów i trzy spółdzielnie. Jednocześnie skupia 3 tys. właścicieli zakładów rzemieślniczych, co daje razem ok. 14 tys. miejsc pracy - dodała.

Zapomniani rzemieślnicy

Kopacz podkreśliła, że politycy, mówiąc o walce z bezrobociem, zwracają uwagę głównie na duże zakłady pracy, duże spółki, a zapominają "o tych, którzy tak realnie te miejsca pracy tworzą".

Jak dodała, osoby, które kończą szkoły zawodowe, dzięki izbom rzemieślniczym odbywają swoje praktyki zawodowe i później są pełnowartościowymi, wykształconymi, przygotowanymi do wykonywania zawodu pracownikami.

"Sukces Polski ostatnich 25 lat nie bierze się znikąd - mówiła premier. - Jest zbudowany z malutkich sukcesów tych ludzi, którzy po cichutku pracują - solidnie i rzetelnie, robiąc kawał dobrej roboty".

Jednocyfrowe bezrobocie

Dziś w Polsce bezrobocie systematycznie spada - oceniła Kopacz. Wyraziła nadzieję, że pod koniec roku będzie poniżej 10 proc. Jak mówiła, "to ci rzemieślnicy, drobni przedsiębiorcy, spadkobiercy dziadków i ojców tworzą miejsca pracy dla młodych ludzi, którzy nie chcą pójść na studia, ale chcą wykonywać określony zawód".

Kopacz mówiła także o ułatwieniach dla przedsiębiorców. "Niezrozumiałe jest traktowanie przez ZUS tych, którzy odprowadzają swoje składki i czasami opóźnią jej zapłacenie, przez co tracą uprawnienia do korzystania z zasiłku. Chciałabym, by ta grupa była traktowana na równi z innymi i gdy ktoś to zapomnienie koryguje i zapłaci karne odsetki, niech nie traci tych uprawnień" - powiedziała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.