Konkurs na członków zarządu Lotos: Kto ma szanse?

Nie milkną spekulacje związane z trwającym konkursem na stanowiska czterech członków zarządu Grupy Lotos.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs na członków zarządu Lotos: Kto ma szanse?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)

10 cze 2015 14:12


Na razie pewne jest jedynie, że prezesem na kolejną trzyletnią kadencję pozostanie Paweł Olechnowicz. Nazwiska pozostałych członków zarządu koncernu powinniśmy poznać w ciągu niecałych trzech tygodni.

Początkowo wydawało się, że ponowny wybór dotychczasowego zarządu w pełnym składzie na nową kadencję będzie jedynie formalnością. Tak stało się trzy lata temu, kiedy kończyła się poprzednia, VII kadencja zarządu Lotosu.

Roszady w zarządzie spółki

Jednakże niedawna decyzja rady nadzorczej spółki, aby ponownie powierzyć stanowisko prezesa jedynie Pawłowi Olechnowiczowi, a w przypadku pozostałych członków zarządu kontynuować postępowanie konkursowe, była dla większości obserwatorów, także w samym Lotosie, sporym zaskoczeniem.

Także przerwanie obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki przed zatwierdzeniem punktów związanych ze zmianami w składzie rady nadzorczej, może dawać do myślenia. Tym bardziej, że zdaniem resortu skarbu celem tych zmian jest wzmocnienie nadzoru właścicielskiego nad gdańskim koncernem. A to może sugerować, że również w składzie zarządu spółki szykowane są jakieś roszady.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.