Konkurs na architekta krajobrazu w Gdańsku

Gdańsk zatrudni głównego architekta krajobrazu. Zgłoszenia na konkurs są przyjmowane do 21 września.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs na architekta krajobrazu w Gdańsku

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

11 wrz 2015 15:25


Ma być odważnym wizjonerem, kreatywnym nie-urzędnikiem, managerem z wizją, negocjatorem i animatorem. Komunikatywny, z pasją, ma słuchać uważnie i umieć łączyć interesy różnych grupy. Do tego musi mieć wykształcenie z zakresu architektury krajobrazu, doświadczenie i staż pracy.

- Nie musi być z Gdańska. Ważne, żeby był osobą z długofalową wizją i pomysłem na kształtowanie zieleni w mieście i nie bał się wyzwań – podkreśla prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Miasto Gdańsk ogłasza konkurs na stanowisko „ogrodnik miejski”.

- Idziemy za przykładami innych europejskich i polskich miast, i ogłaszamy konkurs na stanowisko miejskiego ogrodnika. Szukamy osoby, która skończy z dotychczasowym administrowaniem zielenią, a zajmie się czynieniem zieleni miejskiej przestrzenią przyjazną dla wszystkich – ludzi i zwierząt – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- Osoba ta nie może bać się wyzwań i mieć silną osobowość. Nie może więc bać się rozmawiać i musi umieć bronić swojej wizji – dodaje prezydent.

Kierunek rozwoju miejskiej zieleni

Ogrodnik będzie pełnił ważną rolę. – Chcemy stworzyć całościową wieloletnią wizję kształtowania układu wszystkich obszarów zielonych w mieście. Odtąd cała zieleń w mieście wychodzić ma „spod jednej ręki”. Chodzi nam o spójną wizję wszystkich terenów – dodaje zastępca prezydenta Piotr Grzelak.

Ogrodnik Miejski będzie pracował w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdańsku. Jak mówi zastępca prezydenta Piotr Grzelak – ogrodnik miejski stworzyć ma strategię i kierunek rozwoju miejskiej zieleni, kreować ma przyszłościowe koncepcje rozwoju terenów zielonych w Gdańsku. Ma też imporotować ciekawe, śmiałe nowoczesne wizje i koncepcje do Gdańska i tu je realizować. Poza tym, jak dodaje Grzelak  – będzie on organizować spotkania z mieszkańcami, przeprowadzał konsultacje dotyczące ich potrzeb i wizji terenów zielonych w ich najbliższej okolicy i wcielał je w życie. Będzie także współpracować z konserwatorem zabytków podczas tworzenia koncepcji zagospodarowania zieleni na terenach objętych ochroną konserwatorską.

Termin przyjmowania zgłoszeń: 21.09 (włącznie). - Ogrodnika miejskiego szukamy w całej Polsce – ogłoszenia ukażą się również w ogólnopolskiej prasie. Nazwisko nowego głównego architekta krajobrazu w Gdańsku powinno być znane do końca tego miesiąca – zapowiada Piotr Grzelak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.