Konkretna pomoc dla Dolnoślązaków bez pracy. Do rozdysponowania prawie 442 mln zł

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy rozpatruje blisko 800 wniosków na działania finansowane ze środków Unii Europejskiej.  Również te związane z aktywizacją zawodową.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkretna pomoc dla Dolnoślązaków bez pracy. Do rozdysponowania prawie 442 mln zł

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

22 kwi 2016 12:36


Instytucje, firmy, organizacje oraz samorządy z Dolnego Śląska walczą o 441,6 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) oraz Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego (RPO).

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy (DWUP) pierwsze nabory oraz konkursy ogłosił i rozstrzygnął jako jedna z pierwszych instytucji jeszcze w 2015 r., ale na tym nie koniec, bo 2016 r. będzie rekordowy pod tym względem.

– Teraz mamy do czynienia z kumulacją konkursów, które zmierzają do finału. Jesteśmy w trakcie mrówczej pracy związanej z oceną formalną i merytoryczną wniosków. Według planu w najbliższych miesiącach zapadanie decyzja o rozdysponowaniu ogromnej kwoty 441,6 mln zł. Nie bez znaczenia jest fakt, że wnikliwie musimy przeanalizować blisko 800 wniosków. W wyniku rozstrzygnięć Dolnoślązacy bez pracy będą mogli liczyć na konkretną pomoc – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Na co przeznaczone zostaną tak znaczne fundusze?

Oprócz tradycyjnych działań związanych z aktywizacją zawodową (wzmocnienie edukacji, kompetencji, doposażenie i wyposażenie miejsca pracy) unijne wsparcie zostanie rozdysponowane na zupełną nowość w RPO – otwieranie nowych miejsc w żłobkach i klubach malucha.

Wszystko po to, by młodzi rodzice, którzy mają dzieci do 3. roku życia mogli znaleźć pracę, wrócić do niej lub podnieść swoje kwalifikacje.

W ramach unijnej pomocy przewidziano także bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, bony stażowe i szkoleniowe, a także na dojazdy i relokację. Na wsparcie mogą liczyć także bezrobotni, którzy mają problemy zdrowotne, prawne lub walczą z uzależnieniami. Fundusze zarezerwowano również na rozwój ekonomii społecznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.