PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Koniec z wezwaniami rezerwistów do WKU. Oto co planuje ministerstwo

Projekt rozporządzenia MON określającego siedziby i zasięgi działania Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz 16 ośrodków zamiejscowych opublikowało w poniedziałek Rządowe Centrum Rekrutacji. Projekt jest aktem wykonawczym do ustawy o obronie ojczyzny.

 • Autor: PAP/JP
 • 28 mar 2022 13:43
Koniec z wezwaniami rezerwistów do WKU. Oto co planuje ministerstwo
Ustawa znosi wojewódzkie sztaby wojskowe (WSzW) i wojskowe komendy uzupełnień (WKU) (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Ustawa znosi wojewódzkie sztaby wojskowe (WSzW) i wojskowe komendy uzupełnień (WKU), a w ich miejsce powołuje Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji i wojskowe centra rekrutacji, których rozmieszczenie jest dostosowane do podziału terytorialnego państwa.

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji ma powstać w Warszawie, a jego 16 ośrodków zamiejscowych w Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy, Warszawie, Zielonej Górze, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Kielcach, Krakowie i Rzeszowie. Obejmą one zasięgiem obszar dotychczasowych szesnastu wojewódzkich sztabów wojskowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zobacz też: Polacy w całym kraju dostają wezwania do wojska

Centralnemu Wojskowemu Centrum Rekrutacji będzie podporządkowanych 86 wojskowych centrów rekrutacji, których obszar działania pokryje się z zasięgami dotychczasowych WKU.

Z tego powodu - napisali projektodawcy w uzasadnieniu - zmiana struktury nie spowoduje skutków finansowych dla budżetu MON.

Zobacz też: Polacy idą do wojska. Ile można zarobić w obronie terytorialnej?

Wniesioną jako projekt rządowy ustawę o obronie ojczyzny Sejm uchwalił 11 marca, Senat jednogłośnie przyjął ją 17 marca bez poprawek, następnego dnia została podpisana przez prezydenta. Ustawa zastępuje kilkanaście ustaw, nowelizuje kilkadziesiąt innych. Zakłada przyspieszenie wzrostu wydatków na wojsko i finansowanie modernizacji technicznej także spoza budżetu, w tym z obligacji i darowizn. Zmianom struktur odpowiedzialnych za rekrutację sprzeciwiała się opozycja. MON zapewniało, że zadania pozostaną niezmienione; Sejm przyjął poprawkę gwarantująca pracownikom WSzW i WKU zatrudnienie w centrach rekrutacji.

Ustawa wejdzie w życie 23 kwietnia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (188)

Do artykułu: Koniec z wezwaniami rezerwistów do WKU. Oto co planuje ministerstwo

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jaja 2022-03-31 08:46:48

  Jakiś moderator tu żyje?

 • Fanek 2022-03-30 21:07:43

  Oj wy pacany. Kłucie się na tych durnych forach, tylko o co? O to że wyżej usytuowane tyłki na rządowych stołkach prowadzą sobie gierki polityczne? I co tak bardzo jesteście chętni żeby z was zrobili mięso armatnie? Bo ja osobiście mam to w d...pie

 • Rezerwista. 2022-03-30 17:10:04

  Odnośnie kobiety która twierdzi że zamiast się uczyć trafiały same matoly do wojska i jeździły na szmacie kobieto ogarnij się.A teraz co za wojsko idące na osiem godzin i wracają do domku do mamy cycka i biorąc z WP porzeczki za które stawiają chaty na co nie których nie stać lub muszą spłacać kredyt do końca życia.Brak słów kobieto na to co napisałaś.Modl się żeby te matoly nie musiały tobie i twojej rodzinie ratować (...).

  • Tomek Dobrowolski 2022-03-30 18:25:28

   Przecież ona pisała dokładnie o takich matołkach jak ty, przeczytaj dokładnie co napisałeś, to naprawdę wstyd kaleczyć tak ojczysty język. I rzeczywiście szwejowie przestańcie bzdury wypisywać, nie chciało się uczyć to lądowało się w syfie i darło się codziennie mordkę mało. Zawodowy trep wtedy też przychodził do roboty na 8 godzin i potem szedł do domu, tylko miał darmową siłę roboczą w postaci tabunu szwejów którymi pomiatał jak ścierą do podłogi i jeszcze mu za to płacili konkretną kasę a szwejom głodowy żołd i micha podłego żarcia. Teraz tacy szwejowie robią z siebie weteranów i to jest najbardziej śmieszne.

 • Kobieta 2022-03-30 16:26:24

  Najbardziej tragikomiczne są te komentarze byłych szwejów z poboru. Każdy wie jak wtedy było i czym tamto wojsko pachniało i jak wyglądało, zapijaczona banda nic nie wartych zdemoralizowanych szwejów poborowych, jeżdżących na szmacie po rejonach i lamperiach, kiedyś żeby trafić do tamtego poborowego wojska wystarczyło być totalnym matołem któremu nie chciało się uczyć, z poboru trafiały do tamtej parodi armii same skończone debile po ledwo skończonych zawodówkach i podstawówkach, które nie potrafiły zdania napisać poprawnie po polsku. Kto miał głowę na karku to dbał o swój rozwój i wykształcenie a nie tracił czasu na szwejostwo i to jeszcze za darmo. Godne pogardy pariasy a nie żadni wyszkoleni żołnierze.

  • kpr Zima 92 2022-03-30 19:24:31

   ogarnij się mądra inaczej ,,kobieto"

  • Hrabia Leon 2022-04-03 18:58:35

   Ty, Polska kobieto, niejednokrotnie przełożona wiedz, że te zapijaczone szweje z WP po 2-letniej służbie wynosili pewne wartości. I te wartości bardzo przydawały się w późniejszym życiu w Rodzinie. Dziś mamy tysiące męskich wagin mających problemy ze wszystkim, są świetnie wykształceni i co....

   • Polak 2022-04-19 15:28:41

    Jedyne wartości jakie się wynosiło z tej kacapskiej sowieckiej trupiarni jaką było lwp to chamstwo, kłamstwo, ściemnianie i ogólny brak szacunku do wszystkiego, większość z tych rumunów po dawnej ZSW była takimi samymi zdemoralizowanymi szwejami jak przed zetką, tamto poborowe wojsko niczego dobrego nie uczyło pogłębiało tylko negatywne cechy charakteru.

 • Rob 2022-03-30 09:35:49

  Czyli zmiana szyldu i następny powód aby chwalić się osiągnięciami

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA