Koniec pracy dla Polaków? Do tego dąży Wielka Brytania

Wielka Brytania zapowiedziała, że zamknie rynek pracy dla osób z biedniejszych krajów Unii Europejskiej, w których jest wysokie bezrobocie. Zjednoczone Królestwo chce renegocjować warunków członkostwa w UE.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Koniec pracy dla Polaków? Do tego dąży Wielka Brytania

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

7 paź 2014 9:56


Wielka Brytania w 2017 roku planuje przeprowadzić referendum dotyczące pozostania w strukturach UE. Jako jeden z warunków stawia renegocjowanie warunków uczestnictwa we Wspólnocie.

Czytaj też: Kulczyk: Nie ma sensu ściągać polskich emigrantów do kraju

Brytyjski minister pracy Iain Duncan Smith w wywiadzie dla „Daily Telegraph" stwierdził, że jego kraj wystąpi do Brukseli, by ograniczono liczbę imigrantów z państw UE, w których jest niski poziom rozwoju lub wysokie bezrobocie. Podkreślił, że tylko wówczas Wielka Brytania pozostanie we Wspólnocie.

Czytaj też: Emigracja jedyną szansą dla młodych Polaków?

Smith nie podał jednoznacznie, czy ma na myśli m.in. Polskę. Jednak nasz kraj nadal należy do jednego z najbiedniejszych w UE.

 - Nie będzie zgody na dyskryminowanie naszych obywateli i podważanie fundamentalnych zasad jednolitego rynku - tak minister ds. europejskich Rafał Trzaskowski skomentował plany Wielkiej Brytanii w „Rzeczpospolitej".

Dodajmy, że spełnienie postulatów Wielkiej Brytanii wymagałoby zmiany unijnych traktatów oraz zgody wszystkich państw członkowskich, a więc Polski także.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.