Koniec "Klanu" w TVP. Aktorzy po blisko 19 latach stracą pracę?

Przez prawie 19 lat widzowie mogli oglądać rodzinę Lubiczów. Czy serial zniknie z anteny TVP1, a aktorzy zostaną bez pracy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Koniec "Klanu" w TVP. Aktorzy po blisko 19 latach stracą pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 lut 2016 13:31


TVP1 pracuje nad nowym projektem, który ma zastąpić telenowelę "Klan". Obecny kontrakt obowiązuje do czerwca br. - do tego czasu będzie można oglądać perypetie rodziny Lubiczów. Ostateczna decyzja o zaprzestaniu emisji serialu należy do zarządu telewizji.

- Chciałbym, żeby „Klan” był emitowany do końca roku. To zależy od negocjacji zarządu z producentem - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, dyrektor Jedynki. - Szanujemy „Klan” i jego widzów, ale jest to projekt przemijający - dodaje.

„Klan” to pierwsza polska telenowela, której fabuła została wybrana w konkursie dla telewidzów ogłoszonym przez Telewizję Polską w 1997 roku. Spośród czterech różnych pomysłów, to właśnie na klan Lubiczów oddano najwięcej głosów. Pierwszy klaps miał miejsce 15 sierpnia 1997 r. Pomysłodawcą serialu był Wojciech Niżyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

eonal 2016-02-29 17:49:31

najwyższy czas ! tylko zamiast nowej produkcji dla rozmamłanych idiotek, może raczej sport na żywo, żeby faceci też coś mieli w ramach abonamentu w prime-time. W ogóle precz z łepkofszczyzną i kożuchofszczyzną - zakodować to badziewie w tvp-seriale i zobaczymy, jaka będzie sprzedaż dekoderów. A przynajmniej zyskamy kilka najlepszych godzin w dwójce na coś zdecydowanie bardziej interesującego i przede wszystkim wnoszącego coś więcej poza wiedzą o kolejnych ciążach, zdradach i połamanych paznokciach.