×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kongsberg Automotive zainwestuje 12 mln zł w Pruszkowie. Będą nowe miejsca pracy

  • Autor: JP
  • 2 gru 2015 14:41

Kongsberg Automotive poszukuje pracowników technicznych w związku z wygranym przetargiem na produkcję mat grzewczych.

Kongsberg Automotive zainwestuje 12 mln zł w Pruszkowie. Będą nowe miejsca pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Kongsberg Automotive wygrał globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego producenta. Za produkcję będzie w całości odpowiedzialny zakład Kongsberg Automotive w Pruszkowie. Wartość kontraktu to blisko 230 milionów zł w przeciągu 8 lat. Uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok.

Rekrutacje w Kongsberg

Już w 2016 r. spółka przewidziała utworzenie około 30 nowych wakatów. Ponadto, firma prowadzi wiele rekrutacji, które są związane z uruchomieniem, rozwojem i rozbudową zakładu.

W związku z podpisanym kontraktem poszukiwani będą tacy pracownicy jak: inżynierowie procesu (technolodzy), inżynierowie jakości, technicy utrzymania ruchu, automatycy, inżynierowie CAD, konstruktorzy. Obecnie firma poszukuje osób na stanowiska inżynieryjno-techniczne.

Produkcja w Pruszkowie

Zawarta umowa ma charakter globalny, jednakże produkcja mat grzewczych odbędzie się tylko i wyłącznie na terenie Pruszkowa. Dla polskiego oddziału podpisanie kontraktu oznacza rozbudowę o pięć nowych linii produkcyjnych, co stanowi około 800 metrów kwadratowych.

Co więcej, w ramach kontraktu spółka na szeroką skalę wdraża do swojej produkcji najnowocześniejsze technologie szycia, które pozwolą wyposażyć w maty grzewcze aż trzydzieści cztery warianty siedzeń do samochodów klasy premium (SUV oraz sedan).

- Podpisanie tego kontraktu wiąże się ze znaczną rozbudową naszego zakładu w Pruszkowie  – mówi Krzysztof Hauk, menedżer Kongsberg Automotive w Polsce.

Kongsberg Automotive,  przez osiem lat trwania umowy, będzie w stanie wyposażyć aż milion samochodów w maty, wykonane przy użyciu najnowszych technik produkcji. Firma posiada własny dział R&D, który cały czas rozwija technologię produkcji mat grzewczych.

 

 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kongsberg Automotive zainwestuje 12 mln zł w Pruszkowie. Będą nowe miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA