Kongsberg Automotive zainwestuje 12 mln zł w Pruszkowie. Będą nowe miejsca pracy

Kongsberg Automotive poszukuje pracowników technicznych w związku z wygranym przetargiem na produkcję mat grzewczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kongsberg Automotive zainwestuje 12 mln zł w Pruszkowie. Będą nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

2 gru 2015 14:41


Kongsberg Automotive wygrał globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego producenta. Za produkcję będzie w całości odpowiedzialny zakład Kongsberg Automotive w Pruszkowie. Wartość kontraktu to blisko 230 milionów zł w przeciągu 8 lat. Uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok.

Rekrutacje w Kongsberg

Już w 2016 r. spółka przewidziała utworzenie około 30 nowych wakatów. Ponadto, firma prowadzi wiele rekrutacji, które są związane z uruchomieniem, rozwojem i rozbudową zakładu.

W związku z podpisanym kontraktem poszukiwani będą tacy pracownicy jak: inżynierowie procesu (technolodzy), inżynierowie jakości, technicy utrzymania ruchu, automatycy, inżynierowie CAD, konstruktorzy. Obecnie firma poszukuje osób na stanowiska inżynieryjno-techniczne.

Produkcja w Pruszkowie

Zawarta umowa ma charakter globalny, jednakże produkcja mat grzewczych odbędzie się tylko i wyłącznie na terenie Pruszkowa. Dla polskiego oddziału podpisanie kontraktu oznacza rozbudowę o pięć nowych linii produkcyjnych, co stanowi około 800 metrów kwadratowych.

Co więcej, w ramach kontraktu spółka na szeroką skalę wdraża do swojej produkcji najnowocześniejsze technologie szycia, które pozwolą wyposażyć w maty grzewcze aż trzydzieści cztery warianty siedzeń do samochodów klasy premium (SUV oraz sedan).

- Podpisanie tego kontraktu wiąże się ze znaczną rozbudową naszego zakładu w Pruszkowie  – mówi Krzysztof Hauk, menedżer Kongsberg Automotive w Polsce.

Kongsberg Automotive,  przez osiem lat trwania umowy, będzie w stanie wyposażyć aż milion samochodów w maty, wykonane przy użyciu najnowszych technik produkcji. Firma posiada własny dział R&D, który cały czas rozwija technologię produkcji mat grzewczych.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.