Kompania Węglowa ogłasza konkurs: Nowy prezes poszukiwany

26 listopada ogłoszono konkurs na prezesa Kompanii Węglowej. Rozmowy z kandydatami mają się odbyć 12 grudnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa ogłasza konkurs: Nowy prezes poszukiwany

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

26 lis 2014 9:39


Jest tak, jak informował portal wnp.pl w poniedziałek 24 listopada - ogłoszenie o konkursie na prezesa zarządu KW ukazało się w prasie 26 listopada, natomiast rozmowy z kandydatami odbędą 12 grudnia.

W wyniku analizy rada nadzorcza stwierdziła nieskuteczność dotychczasowych działań zarządu w zakresie restrukturyzacji spółki.

- Różne typowania pojawiają się na giełdzie nazwisk. Chodzi o to, żeby była to osoba potrafiąca nawiązać nić porozumienia ze związkami zawodowymi, a przy tym mająca silne oparcie w rządzie. Te elementy będą kluczowe, a same personalia są mniej ważne - przyznał w rozmowie z portalem wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Czytaj też: Jak prezes Taras zderzył się ze ścianą

- Być może najwyższy czas na konsolidację w branży. A przy łączeniu Kompanii Węglowej z Katowickim Holdingiem Węglowym szefem takiego podmiotu mógłby zostać Zygmunt Łukaszczyk. Wymienia się także między innymi Jerzego Podsiadło, prezesa Węglokoksu. Wybór Jerzego Podsiadło na nowego prezesa Kompanii oznaczałby również wariant konsolidacyjny, ale realizowany pod auspicjami Węglokoksu - mówił Czerkawski.

Do czasu wyłonienia nowego prezesa, koordynacją prac zarządu zajmuje się powołany do tego przez radę nadzorczą Piotr Rykala, wiceprezes ds. pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.