Kolejne przejęcie Work Service. Tym razem to zakup węgierskiej spółki Prohuman

Grupa Work Service kupiła za 16 milionów euro jedną z największych węgierskich agencji pośrednictwa pracy, Prohuman. Firma zbliża się do objęcia pozycji lidera usług HR w Europie Środkowo-Wschodniej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejne przejęcie Work Service. Tym razem to zakup węgierskiej spółki Prohuman

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 gru 2013 8:53


Na dotychczasowe akwizycje wrocławska spółka przeznaczyła ponad 164 mln zł. Prohuman jest siódmą firmą z branży usług personalnych przejętą przez grupę kapitałową Work Service.

Umowa warunkowa kupna spółki Prohuman została podpisana 21 grudnia 2013 r. Work Service w dniu zamknięcia przejmie 75 proc. udziałów węgierskiej spółki za łączną wartość 16 mln euro. Cena nabycia płatna będzie w trzech transzach, zrealizowanych po spełnieniu wszystkich wskazanych w umowie warunków zawieszających.

Czytaj też: Zaskoczenie, ucieczka od zaszufladkowania. Tak konkurenci oceniają przejęcia Work Service

Prohuman działa na węgierskim rynku usług personalnych od 2004 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Prohume Group, obejmującej w sumie pięć firm działających w różnych obszarach (kompleksowe usługi HR, merchandising, promocje sprzedaży, eventy marketingowe, telemarketing). Prohuman jest jedną z największych węgierskich agencji pośrednictwa pracy, która tylko w 2012 r. zrekrutowała ponad 6 tys. pracowników tymczasowych. Firma postawiła sobie za cel udzielać wszechstronnego wsparcia dla swoich partnerów biznesowych i te działania doprowadziły do zbudowania silnego gracza na rynku usług HR na Węgrzech.

- Cieszymy się, że do naszego grona dołączyła kolejna mocna marka. Z satysfakcją możemy powiedzieć, że grupę kapitałową Work Service tworzą spółki wiodące na swoich rynkach, wyznaczające trendy i przywiązujące niezwykle dużą wagę do wysokiej jakości świadczonych usług. Wspólnie możemy budować silną pozycję Work Service w całej Europie Środkowo-Wschodniej - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Prohuman nie tylko pomoże nam rozszerzyć naszą działalność geograficznie na rynkach, na których dotychczas nie byliśmy obecni, ale też wzmocni pozycję Work Service jako atrakcyjnego pracodawcy. Dzięki obecności na rynku węgierskim zapewniamy naszym pracownikom jeszcze większe perspektywy rozwoju zawodowego. Z polskiej, lokalnej firmy HR stajemy się międzynarodowym liderem - podkreśla Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.