Kolejna strefa ekonomiczna powiększa się. Jest szansa na pracę

Radni Olsztyna jednogłośnie zdecydowali o włączeniu gruntów firmy Mebelplast do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej prezes zapowiedział, że dzięki temu powiększy produkcję i zatrudni kolejnych 200 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejna strefa ekonomiczna powiększa się. Jest szansa na pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 paź 2014 14:09


Firma Mebelplast jest jedną z czołowych firm produkujących w woj. warmińsko-mazurskim meble, które trafiają na rynki w całej Europie. Teraz zatrudnia 400 osób, główny zakład produkcyjny jest w Olsztynie, a stolarnia - w Reszlu.

- W związku z tym, że sytuacja na rynku meblarskim jest coraz trudniejsza chcielibyśmy zmniejszyć koszty produkcji i przez to być bardziej konkurencyjni na rynkach - mówi prezes zarządu Mebelplastu Marek Nowogrodzki i dodaje, że zakład ma też plany rozwoju, które znacznie ułatwią wejście do specjalnej strefy ekonomicznej.

Czytaj też: Rossman otworzył centrum dystrybucyjne na Śląsku. Pracuje w nim 230 osób

 

- W perspektywie najbliższych 5 lat firma chce uruchomić kolejną halę produkcyjną i zatrudnić kolejnych 200 osób - zapowiada Nowogrodzki.

Działki należące do Mebleplastu(jest ich kilka), które wejdą w skład Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej leżą w Olsztynie przy ul. Lubelskiej tj. w przemysłowej części miasta. Teren ten nie jest teraz objęty obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego.

Aktualnie Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WMSSE) obejmuje obszar 1014,9 ha gruntów przeznaczonych pod inwestycje gospodarcze. Na obszar WMSSE składa się 30 podstref zlokalizowanych na terenie miast i gmin: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Ciechanów, Dobre Miasto, Elbląg, Iława, Iłowo-Osada, Kętrzyn, Kurzętnik, Lidzbark Warmiński, Morąg, Mrągowo, Mława, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztyn, Olsztynek, Orzysz, Ostróda, Ostrołęka, Pasłęk, Piecki, Pisz, Płońsk, Szczytno, Wielbark i Zakroczym.

Czytaj też: Na równość płci na rynku pracy trzeba będzie poczekać jakieś... 81 lat

Podstrefa Olsztyn obejmuje 247,3 ha i składają się na nią 3 kompleksy: Kompleks Stomil o powierzchni 188,8 ha, Kompleks Jesienna o powierzchni 15,5 ha oraz Kompleks Track-Wschód o powierzchni 43,3 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.