Kogo najczęściej poszukiwali pracodawcy w styczniu 2014?

Jakie zawody były najpopularniejsze w styczniu 2014 r.? Który sektor zwiększył zapotrzebowanie na pracowników o 116 proc. w porównaniu do stycznia ubiegłego roku?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kogo najczęściej poszukiwali pracodawcy w styczniu 2014?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 lut 2014 10:49


Z miesięcznej analizy ofert pracy na portalu monsterpolska.pl wynika, że sprzedawcy, to po specjalistach IT, księgowych i inżynierach najczęściej poszukiwana grupa zawodowa. W styczniu pracowników o takim profilu poszukiwała co 7 firma.

Najwięcej, bo aż jedna trzecia firm poszukiwała sprzedawców sklepowych. Niemal jedna czwarta - 23 proc. - ofert pracy była adresowana do przedstawicieli handlowych. 13 proc. firm szukało kandydatów na key account managerów, a 11 proc. na sales managerów. Co 10 firma zamieściła ofertę dla specjalisty ds. sprzedaży.

- Dla pracodawców najważniejsze było udokumentowane doświadczenie. Jeśli chodzi o kompetencje miękkie, to dla firm kluczowe są zdolności komunikacyjne i umiejętności negocjacyjne kandydatów - podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Nie bez znaczenia było też zaangażowanie i nastawienie na realizację powierzonych celów. W przypadku większości stanowisk wykształcenie nie było kluczowym wymaganiem.

W stosunku do stycznia minionego roku, liczba ofert pracy w tym sektorze wzrosła o 116 proc., a w porównaniu z grudniem 2013 roku ich liczba zwiększyła się o ponad połowę (53 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.