×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kobiety robią gry i jest ich coraz więcej

  • Justyna Koc
    jk
  • 23 mar 2022 20:00

Dane firmy Statista pokazują, że podczas gdy w roku 2019 kobiety stanowiły 24 proc. pracowników sektora wytwarzania gier (gamedev) na świecie, to w 2021 roku było to już 30 proc.

Kobiety robią gry i jest ich coraz więcej
Choć kobiet w branży wytwarzania gier, czyli tzw. gamedevu, jest stosunkowo niewiele, to ich liczba w porównaniu do czasu sprzed pandemii zwiększyła się (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Przybywa kobiet zarówno w branży IT, jak w branży gamedev.
  • W latach 2014-2019 odsetek kobiet pracujących w gamedevie oscylował w granicach 21-24 proc., w roku ubiegłym było to już 30 proc. Jak podkreśla Konrad Bromiński z Evolution, pandemia zmotywowała kobiety do spełniania swoich marzeń i wkroczenia do branży gamingowej.
  • Ponadto kobiety, pomimo powszechnych stereotypów, równie chętnie jak mężczyźni oddają się cyfrowej rozrywce. Tylko w Polsce stanowią one 46 proc. wszystkich graczy.

Choć kobiet w branży wytwarzania gier, czyli tzw. gamedevu, jest stosunkowo niewiele, to ich liczba w porównaniu do czasu sprzed pandemii zwiększyła się. Jak podaje Statista, podczas gdy w roku 2019 stanowiły one 24 proc. pracowników tego sektora na świecie, w roku 2021 było to już 30 proc.

Ponadto z badań wynika, że kobiety, pomimo powszechnych stereotypów, równie chętnie co mężczyźni oddają się cyfrowej rozrywce. Tylko w Polsce stanowią one 46 proc. wszystkich graczy. Co więcej, według najnowszej globalnej analizy Newzoo, kobiety (94 proc.) częściej niż mężczyźni (91 proc.) grają w gry mobilne i zdecydowanie bardziej lubią gry, w których rozwiązuje się zagadki logiczne (33 proc. kobiety, 20 proc. mężczyźni).

Czytaj też: Zarabiają ponad 8 tys. zł na rękę. Dla rekruterów to za dużo

– Bardzo cieszy fakt, że przybywa kobiet zarówno w branży IT, jak i samym gamedevie. W Evolution już 58 proc. wszystkich pracowników stanowią kobiety, a 45 proc. kobiet piastuje stanowiska zarządcze. Co więcej, w zespołach pracujących w naszym studio proporcja liderów obu płci wynosi 50/50. Wierzymy, że siła tkwi w różnorodności i dzięki temu intensywnie się rozwijamy i z powodzeniem działamy na arenie międzynarodowej, tworząc nowoczesne rozwiązania dla branży gier online – mówi Konrad Bromiński, senior HR manager w Evolution, twórca i dostawca oprogramowania do gier online.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kobiety robią gry i jest ich coraz więcej
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA