Kobieta inżynier? Corning Optical Communications chce ich więcej w swoich szeregach

Pod koniec października, producent rozwiązań optycznych w przemyśle telekomunikacyjnym zorganizował kolejne wydarzenie promujące rozwój zawodowy kobiet na stanowiskach inżynieryjnych i zaprosił je do swojej fabryki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kobieta inżynier? Corning Optical Communications chce ich więcej w swoich szeregach

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 lis 2015 11:22


- Widzimy na rynku pracy duży, niewykorzystany potencjał kobiet. Oczywistym jest fakt, że odsetek kobiet na stanowiskach związanych z zarządzaniem oraz na stanowiskach technicznych jest niższy w porównaniu z mężczyznami. Aktywnie pracujemy nad tym, żeby zmienić te proporcje. Promujemy zatrudnianie kobiet, wskazujemy benefity współpracy, mamy też dużo kobiet na stanowiskach kierowniczych i managerskich - powiedziała Kinga Sobiech, dyrektor HR firmy Corning.

Obecnie w fabryce w Strykowie pracuje blisko 40 proc. kobiet, a stanowiska kierownicze w biurze oraz produkcji obejmuje 52 proc. z nich.

Wrażenia studentek

- Najbardziej podobało mi się spotkanie z ekspertkami, ich spostrzeżenia, wskazówki jaką drogą doszły do sukcesu. Wszyscy mile nas przyjęli. Wiem, że trzeba wziąć się za naukę języków obcych - powiedziała Karolina Latosiewicz, studentka logistyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj też: Kobieta inżynier musi ciągle walczyć ze stereotypami

Uczestniczki brały udział w warsztacie „Zakręć się na rozwój”, a potem spotkały się z paniami zatrudnionymi w Corning, ekspertkami oraz liderkami z działów inżynieryjnych, badań i rozwoju, jakości oraz logistyki. Dowiedziały się m.in. jak efektywnie pokierować swoją ścieżką kariery oraz jakie możliwości oferuje kobietom światowy lider w branży.

- Dużą wartością było zobaczenie firmy produkcyjnej od wewnątrz, pokazano nam wszystkie obszary, wprowadzono w każde możliwe miejsce. Spodobały mi się też prezentacje ekspertek i liderek, które przedstawiły wskazówki dotyczące rozwoju, ale też pokazały się od strony niekorporacyjnej, opowiadając o swoich zainteresowaniach, work life balance - relacjonowała Joanna Marcak, studentka ZiP na Politechnice Łódzkiej.

Z myślą o kobietach

W firmie działa Europejska Rada ds. Różnorodności, której głównym obszarem zainteresowań jest m.in. zwiększenie udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych. Najbardziej aktywne panie uczestniczą w programie rozwojowym Female Talent Pool. Corning zachęca również kobiety do studiowania na kierunkach technicznych, czego wyrazem była organizacja w ubiegłym roku „Dnia Inżynierek” na Politechnice Łódzkiej i udział firmy w tegorocznej akcji „Dziewczyny na Politechniki!”.

- Promujemy równouprawnienie na wszystkich szczeblach kariery i uważamy, że nie ma różnicy w kompetencjach pomiędzy kobietami a mężczyznami. Jedynym aspektem mogącym różnicować jest fakt, iż kobiety nie są jeszcze wystarczająco pewne siebie i nie wierzą w to, że mogą osiągnąć sukces i konkurować na równi z mężczyznami, dlatego tak ważne są dla nas działania promujące aktywność i ambicje kobiet - tłumaczy dyrektor HR.

- Cieszę się, że kobiety u nas pracujące chętnie biorą też udział w akcjach zewnętrznych promujących studiowanie na kierunkach ścisłych - widzimy coraz większe zainteresowanie i również dumę z tego, że mogą to robić - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.