Kłopoty sektora bankowego nie ominą menedżerów i dyrektorów

Konsolidacje w sektorze bankowym oraz ogólna sytuacja na rynku sprawiają, że niektórzy bankowcy muszą liczyć się ze zmianą instytucji finansowej dla której pracują. Najtrudniejsza sytuacja dotyczy pracowników działów operacyjnych i finansowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kłopoty sektora bankowego nie ominą menedżerów i dyrektorów

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Puls Biznesu

3 sty 2014 10:19


Jak podaje "Puls Biznesu", banki obecnie poszukują ekspertów od nowych kanałów dystrybucji i sprzedaży, w tym płatności mobilnych. Z pogarszającą się sytuacją muszą się natomiast liczyć pracownicy działów operacyjnych i finansowych.

- W najbliższych latach bezrobotni bankowcy będą przechodzili do innych instytucji rynku finansowego, np. do consumer finance, doradztwa finansowego, ubezpieczeń, a także do firm windykacyjnych, leasingowych i faktoringowych - wyjaśnia w rozmowie z "PB" Joanna Wyrębowska, Senior Consultant Banking&Financial Services w firmie Michael Page.

Ekspertka zaznacza jednak na łamach "PB", że nieciekawa sytuacja dotyka również wyspecjalizowanych menedżerów i dyrektorów.

- Trudniej ich przekwalifikować niż specjalistów. Dlatego specjalista z sektora bankowego szuka nowej pracy średnio kilka miesięcy, menedżer od 6 do 12 miesięcy, a dyrektor nawet od roku do dwóch lat - wyjaśnia w rozmowie z "PB".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.