Kilkaset osób zostanie zwolnionych z PPL

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zapowiedziały restrukturyzację firmy i cięcie kosztów. Kilkaset osób może stracić pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kilkaset osób zostanie zwolnionych z PPL

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 mar 2014 10:13


Jak podaje „Rzeczpospolita" dyrektor PPL zapowiedział restrukturyzację firmy, dlatego trzeba obniżyć koszty. W efekcie kilkaset osób z administracji straci pracę. Wynagrodzenia tych, którzy zostaną w przedsiębiorstwie, pozostaną na tym samym poziomie. Obecnie średnia pensja to 9,3 tys. zł. - Operacyjnej części firmy nie chcemy ruszać - ta część firmy jest dobrze zorganizowana i dobrze funkcjonuje - zapewnił „Rz" Kaczmarzyk.

Czytaj też: Kaczmarzyk nowym dyrektorem PPL i warszawskiego lotniska

„Rz" przypomina również, że dyrektor PPL wypowiedział zakładowy układ zbiorowy pracy, który przestanie obowiązywać 10 czerwca br. Powód? Związki zawodowe odrzuciły propozycje zawieszenia niektórych przepisów i stworzenia programu dobrowolnych odejść. - Próbowałem się dogadać ze związkami zawodowymi. Nie było szans na to, żeby z nimi w jakikolwiek sposób rozpocząć merytoryczne rozmowy na temat ZUZP. Jedynym rozwiązaniem było jego wypowiedzenie. Zrobiliśmy to, ale tydzień po tym zaproponowaliśmy nowy regulamin wynagradzania - powiedział na łamach „Rz" Kaczmarzyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.