Kilkaset miejsc pracy do obsadzenia - BNY Mellon rekrutuje we Wrocławiu

BNY Mellon, globalny lider w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usługami inwestycyjnymi, potwierdził zmianę wrocławskiej siedziby firmy w celu rozszerzenia działalności globalnego centrum usług – Global Delivery Centre (GDC).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kilkaset miejsc pracy do obsadzenia - BNY Mellon rekrutuje we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 mar 2013 14:41


Przedsięwzięcie to jest elementem globalnej strategii rozwoju firmy w Europie, a jego koszt to 20 mln dolarów. Obejmie on rozwój technologiczny i infrastrukturalny wrocławskiego centrum. Nową siedzibą BNY Mellon będzie Aquarius Business House przy ulicy Swobodnej i Borowskiej. Biuro o powierzchni 6.000 m kw. może zapewnić miejsce dla 640 pracowników.

Pracownicy globalnego centrum usług we Wrocławiu pełnią funkcje wymagające wysokich kwalifikacji, głównie w dziedzinie księgowości funduszy i operacji finansowych. Przeniesienie GDC do nowego budynku rozpocznie się w czwartym kwartale 2013 roku. Obecna siedziba firmy przewiduje miejsca do 300 pracowników.

BNY Mellon jest instytucją finansową zarządzającą inwestycjami i obsługującą aktywa finansowe w imieniu swoich klientów na 100 rynkach, w 36 krajach. Firma zatrudnia 48 tysięcy pracowników na całym świecie, w tym 9 tysięcy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

W marcu 2012 roku Wrocław został mianowany piątym z sześciu Globalnych Centrów Usług firmy BNY Mellon na świecie. Pozostałe lokalizacje GDC znajdują się w Pittsburgu, Nowym Jorku, Manchesterze, Pune i Chennai.

- Bardzo się cieszę, że dwie znakomite marki - BNY Mellon i Wrocław - poszerzają i pogłębiają współpracę. Długookresowe zaangażowanie i inwestycja tak innowacyjnej firmy jak BNY Mellon w naszym dynamicznym mieście musi zakończyć się sukcesem i korzyściami dla obu stron. Cieszy mnie również, że BNY Mellon jest znany jako firma odpowiedzialna społecznie, co stanowi dodatkowy cenny zasób dla Wrocławia - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Wrocławskie biuro, zarządzane wcześniej przez spółkę PNC Global Investment Servicing, zostało przejęte przez BNY Mellon w lipcu 2010 r. i obecnie zatrudnia ok. 200 pracowników.

- Nasza działalność we Wrocławiu już teraz jest przykładem sukcesu dla całej firmy BNY Mellon. Mamy tutaj świetny zespół - jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wielkiego zaangażowania i entuzjazmu naszych pracowników - mówi Martin Ring, dyrektor zarządzający Global Delivery Centre BNY Mellon w Polsce. - Wrocław to miasto uniwersyteckie, posiadające cechy demograficzne, których szukaliśmy planując poszerzenie naszej działalności. Decyzja o rozwoju centrum we Wrocławiu jest zgodna ze strategicznym celem BNY Mellon - konsolidacji wysokiej jakości usług w wybranych, kluczowych z globalnego punktu widzenia, lokalizacjach - dodaje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.