×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kilkaset etatów w Służbie Więziennej czeka na chętnych

  • Autor: PAP/JP
  • 14 lut 2023 18:07

Mazowiecka Służba Więzienna prowadzi duży nabór służby w zakładach karnych i aresztach śledczych. Obecnie poszukiwani są strażnicy, wychowawcy, kwatermistrzowie, a nawet pielęgniarki i ratownicy medyczni.

Kilkaset etatów w Służbie Więziennej czeka na chętnych
Mazowiecka Służba Więzienna prowadzi duży nabór służby w zakładach karnych i aresztach śledczych (fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

O etat w Służbie Więziennej mogą ubiegać się osoby posiadające co najmniej średnie wykształcenie.

"Dzięki różnorodności stanowisk przyjmujemy także osoby po ukończeniu niemal każdego kierunku studiów. Najczęściej są to resocjalizacja, bezpieczeństwo narodowe, kryminologia, ale też finanse, kierunki pedagogiczne, psychologiczne, medyczne czy inżynierskie" - poinformował rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie por. Marek Pikulski.

Dodał, że osoby zgłaszające się do służby muszą pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne. To m.in. rozmowa kwalifikacyjna, test wiedzy, test sprawności fizycznej kandydata, ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Więziennej przez komisje lekarskie.

"Pomożemy sprawnie przejść wszystkie etapy rekrutacji" - zadeklarował rzecznik SW.

Na Mazowszu jest siedem więzień i aresztów - w Płońsku, w Stawiszynie k. Białobrzegów, w Warszawie-Bemowie oraz w Popowie

Na terenie Mazowsza funkcjonuje siedem jednostek penitencjarnych: Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce, Areszt Śledczy w Warszawie-Służewcu, Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie, Areszt Śledczy w Grójcu, Zakład Karny w Siedlcach, Zakład Karny w Płocku, Zakład Karny w Przytułach Starych k. Ostrołęki. Część jednostek posiada także swoje oddziały zewnętrzne. Są one zlokalizowane w Płońsku, w Stawiszynie k. Białobrzegów, w Warszawie-Bemowie oraz w Popowie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kilkaset etatów w Służbie Więziennej czeka na chętnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Tomek 2023-02-15 20:50:19

    Po co zachęcacie ludzi do służby, skoro ich bezsensownie skreślacie, bez jakiegokolwiek uzasadnienia czy testu wiedzy/sprawności. Piszecie, że preferowane są osoby po kierunku resocjalizacja/prawo/praca socjalna, a jak przychodzi co do czego, to tacy kandydaci są skreślani już na rozmowie wstępnej i otrzymują informację zwrotną "właściwa jednostka odstąpiła od kandydatury" - to kogo Wy szukacie i zatrudniacie???

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA