PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Katowicka SSE prognozuje zatrudnienie. Ile osób znajdzie pracę?

  • Autor: PAP/JS
  • 28 lut 2017 15:12

• Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), która jest największą w Polsce specjalną strefą ekonomiczną, przedstawiła w komunikacie swoje plany na 2017 r.

• Zarząd strefy liczy, że dzięki pozyskanym w tym roku nowym projektom powstanie ponad tysiąc nowych miejsc pracy, wobec ponad 1,6 tys. zadeklarowanych przez nowych inwestorów w ubiegłym roku.

Katowicka SSE prognozuje zatrudnienie. Ile osób znajdzie pracę?
Na przełomie 2016 i 2017 r. KSSE została powiększona o 269 hektarów (fot.paiz.gov.pl)
REKLAMA

Prezes KSSE Piotr Wojaczek przypomniał, że przed rokiem strefa również prognozowała nowe inwestycje na poziomie ok. 1 mld zł, a zamknęła 2016 r. blisko dwukrotnie lepszym wynikiem. "Wierzę, iż w grudniu ponownie zostaniemy pozytywnie zaskoczeni, tak jak miało to miejsce w roku jubileuszowym (20-lecia KSSE - red), który zamknęliśmy ze znacznie lepszym niż pierwotnie zakładany wynikiem, trzecim najlepszym w naszej historii" - skomentował prezes.

W tym roku KSSE pozyskała pierwszych czterech inwestorów, którzy otrzymali zezwolenia na działalność w strefie; w najbliższych tygodniach ma nastąpić rozstrzygnięcie kolejnych pięciu postępowań. Nowymi inwestorami, którzy zadeklarowali łączne nakłady przekraczające 90 mln zł, zostały firmy Bito Technika Magazynowa, Pomarez oraz dwie spółki z sektora małych i średnich firm: PMS4i i Promatek Media Julia Pogorzelska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niemiecka spółka Bito Technika Magazynowa - producent m.in. regałów i podestów - w Ujeździe (woj. opolskie) zainwestuje 47 mln zł, tworząc co najmniej 14 miejsc pracy. Belgijski Pomarez z branży metalowej zainwestuje 39 mln zł w Bytomiu, zatrudniając ośmiu pracowników. W Częstochowie polska firma PMS4i z branży tworzyw sztucznych wyda co najmniej 3,7 mln zł i stworzy cztery miejsca pracy, a firma Promatek Media Julia Pogorzelska, również w Częstochowie, zainwestuje 2,5 mln zł w produkcję książek, gier i zabaw edukacyjnych dla dzieci. Zatrudni siedem osób.

Na przełomie 2016 i 2017 r. KSSE została powiększona o 269 hektarów. Powiększenie objęło 241 hektarów gruntów publicznych, położonych w 13 miejscowościach: Krzepicach, Lędzinach, Ogrodzieńcu i Woźnikach, gdzie katowicka strefa nie była dotąd obecna, a także w Bielsku-Białej, Godowie, Jastrzębiu-Zdroju, Oleśnie, Radziechowach-Wieprzu, Raciborzu, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Zawierciu, gdzie powiększone zostały istniejące obszary KSSE. Trwa przygotowanie terenów na potrzeby potencjalnych inwestorów. Pozostałe ok. 28 ha nowych terenów to grunty Skarbu Państwa, a użytkowane przez działające na nich firmy, którzy planują nowe projekty: w Bytomiu, Węgierskiej Górce i Katowicach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Katowicka SSE prognozuje zatrudnienie. Ile osób znajdzie pracę?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA