PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przeżywa boom inwestycyjny

  • Autor: PAP/MN
  • 17 maj 2017 11:31

Do połowy maja w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pozyskano inwestorów, którzy deklarują łącznie 550 nowych miejsc pracy.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przeżywa boom inwestycyjny
Nie spodziewaliśmy się osiągnięcia tak pozytywnych rezultatów już w połowie maja. Oczywiście nie wpływa to na intensywność naszych starań w pozyskiwaniu kolejnych inwestorów, a przed nami stoją nowe wyzwania - skomentował prezes KSSE Piotr Wojaczek. (fot. PTWP)
REKLAMA

• Do połowy maja Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) pozyskała nowe inwestycje o łącznej wartości 930 mln zł, wobec prognozowanych na cały 2017 r. projektów wartych w sumie 1 mld zł.

• Do tej pory wydano 12 zezwoleń na realizację projektów w KSSE, a liczba deklarowanych nowych miejsc pracy to niespełna 550.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jeżeli utrzyma się boom inwestycyjny, tegoroczny wynik strefy może być rekordowy.

"Nie spodziewaliśmy się osiągnięcia tak pozytywnych rezultatów już w połowie maja. Oczywiście nie wpływa to na intensywność naszych starań w pozyskiwaniu kolejnych inwestorów, a przed nami stoją nowe wyzwania" - skomentował w środę (17 maja) prezes KSSE Piotr Wojaczek.

Strefa, która w minionym roku pozyskała 29 nowych projektów o łącznej wartości ponad 1,9 mld zł, na 2017 r. prognozowała spadek wartości inwestycji i ilości inwestorów, spodziewając się - według ostrożnych szacunków - 25 projektów wartych w sumie ok. 1 mld zł i dających ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Wiadomo już, że rzeczywiste wyniki będą lepsze - do połowy maja wydano 12 zezwoleń na realizację projektów w KSSE; wartość inwestycji sięgnęła 930 mln zł (w tym ponad 670 mln zł w kwietniu i maju), a liczba deklarowanych nowych miejsc pracy to niespełna 550.

W pierwszym kwartale 2017 r. KSSE pozyskała siedem nowych projektów, a w drugim, jak dotąd - pięć. (fot. ksse.com.pl)
W pierwszym kwartale 2017 r. KSSE pozyskała siedem nowych projektów, a w drugim, jak dotąd - pięć. (fot. ksse.com.pl)

Według Wojaczka, osiągnięte wyniki potwierdzają, że polskie specjalne strefy ekonomiczne rzetelnie wypełniają postawione przed nimi zadania dotyczące pozyskiwania nowych projektów, stawiane przed nimi m.in. przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która wspiera strefy w rozmowach z wieloma inwestorami. W kolejnych tygodniach spodziewane jest rozstrzygnięcie ośmiu postępowań dotyczących udzielenia zezwolenia na działalność w KSSE.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przeżywa boom inwestycyjny

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA