Katowice, Warszawa, Wrocław, Poznań a może Kraków? Gdzie bezrobocie jest najniższe

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce, według stanu na koniec 2014 roku, wyniosła 11,5 proc. i była niższa w porównaniu z poprzednim rokiem o blisko 2 p.p. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zmniejszyła się dokładnie o 7,5 p.p. Jaki jest poziom bezrobocia w stolicach poszczególnych województw?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Katowice, Warszawa, Wrocław, Poznań a może Kraków? Gdzie bezrobocie jest najniższe

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

2 wrz 2015 16:57


W miastach wojewódzkich stopa bezrobocia w 2014 roku wahała się od 3,2 proc. do około 12,0 proc. Najmniejsze problemy ze znalezieniem pracy mieli mieszkańcy Poznania, Warszawy oraz Wrocławia.

Na kolejnych miejscach zestawienia uplasowały się Katowice (4,7 proc.) i Kraków (5,2 proc.).

Najwyższa stopa bezrobocia wystąpiła w Białymstoku, gdzie osiągnęła poziom 11,9 proc. Wśród miast o dużym bezrobociu znalazła się również Łódź oraz Kielce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

polityk prwicowy! 2015-09-14 07:57:08

Najniższe bezrobocie mamy w Chełmie? Na mapie powiatu chełmskiego Miasto Chełm wygląda jak kropla w morzu,obecnie brak perspektyw , ubóstwo zorganizowana przestępczość w Urzędach użyteczności publicznej z uwagi iż, muszą w jakiś sposób wyższej klasy przestępy się utrzymać,stąd też afera zmian masowych oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin w2012-2013 roku na" B" (budowlane) z rażącym naruszeniem przepisów prawa, oby społeczeństwo które się traktuje jako bydło robocze bez żadnych praw utrzymywało najcięższą recydywę która jest obecnie nietykalna.W świetle nowych przepisów od 1lipca 2015roku oby utrzymać przy życiu powyższy moloch urzędniczy, dzieciaków będą zamykać i odwieszać kary zawieszone sądownie za np. palenie papierosa marihuany itd.Rządzą Nami debile,kolejne próby skłócenia społeczeństwa spełzną Wam na niczym,czego dowodem powyższego jest atak na Związki Zawodowe Solidarność i Piotra Dudę itp.

Katowiczanin 2015-09-02 21:11:21

Rzeczywiście mamy jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Polsce, ale niestety w skali województwa, drastycznie pogarszają tę statystykę miasta ościenne, Chorzów ok. 15% i Bytom z ponad 25%-owym bezrobociem, już nie mówiąc o kilku mniejszych. Tak więc myślę, że moje miasto dobrze wypadło z tym wynikiem w skali kraju i nie ma się czego wstydzić :D