Zespół informatyków z Katowic, obsługujący m.in. serwis piłkarski Goal i rozwijający oprogramowanie do tworzenia statystyk zdarzeń na boisku podczas meczów piłkarskich, zajmie się obsługą programistyczną światowego serwisu transmisji sportowych.

• Przybędzie sto miejsc pracy dla informatyków w Katowicach dzięki obsłudze światowego serwisu transmisji sportowych.
• Zespół informatyków z Katowic od kilku lat rozwija i obsługuje oprogramowanie służące tworzeniu statystyk zdarzeń na boisku podczas meczów piłkarskich.
• Podstawą opracowania meczowych statystyk jest przekaz telewizyjny oraz obserwacje obecnych na stadionach skautów.
W Katowicach od sześciu lat działa największe centrum programistyczne londyńskiej Grupy Perform, wyspecjalizowanej m.in. w transmisjach i dostarczaniu informacji sportowych w wersji cyfrowej. Grupa - dzięki katowickiemu oddziałowi - dostarcza np. statystyki meczowe i inne usługi na potrzeby angielskiej ligi piłkarskiej oraz znanych futbolowych marek. Katowiccy informatycy są także zaangażowani w rozwój serwisu Goal.com, wokół którego skupiło się 160 mln piłkarskich fanów z 37 krajów, oraz serwisu ePlayer, dostarczającego treści VOD o tematyce sportowej do 400 kanałów tematycznych na świecie. W Katowicach rozwijane są również aplikacje mobilne oraz rozwiązania do wizualizacji i transmisji wydarzeń sportowych na żywo.
W środę (5 marca) przedstawiciele Perform Polska poinformowali, że programiści katowickiego oddziału Grupy będą także obsługiwać DAZN - serwis live streamingowy, umożliwiający oglądanie - zarówno stacjonarnie, jak i na urządzeniach mobilnych - transmisji z rozgrywek najważniejszych europejskich lig piłkarskich, sportu amerykańskiego, tenisa i wielu innych dyscyplin. Obecnie programiści z Katowic pracują nad aktualizacjami produktu na potrzeby urządzeń mobilnych wyposażonych w systemy operacyjne iOS, Android oraz platformy telewizyjne.
Czytaj też: Piłkarze zarabiają nie tylko na boisku
Przy obsłudze serwisu pracuje ok. 20 z ponad 200 pracowników katowickiego oddziału Perform. Ruszyła też rekrutacja kolejnych ponad 50 specjalistów, przede wszystkim - jak podała firma - front-end deweloperów, Node.js deweloperów, specjalistów QA, a także programistów z doświadczeniem w tworzeniu serwisów OTT. W pierwszym etapie za programistyczną obsługę projektu odpowiedzialnych będzie kilkadziesiąt osób; docelowo może powstać sto nowych miejsc pracy.

KOMENTARZE (0)