PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Katowice: Jest praca. Capgemini zatrudni ok. 200 osób

  • Autor: PAP/AT
  • 7 lut 2020 11:44

Międzynarodowa firma Capgemini zamierza w tym roku zwiększyć zatrudnienie w swoim oddziale w Katowicach o ok. 200 osób. Poszukiwani się m.in. pracownicy z obszarów: Vmware, Microsoft, Oracle, SQL, Linux, programiści, architekci i developerzy IT.

Katowice: Jest praca. Capgemini zatrudni ok. 200 osób
Capgemini zatrudni m.in. pracowników z obszarów: Vmware, Microsoft, Oracle, SQL, Linux, programistów, architektówi i developerów IT. (fot. wikipedia.org/flickr.com/Claudio Lobos)
REKLAMA
  • W marcu Capgemini rozpocznie nowy projekt na potrzeby klienta, dla którego spółka będzie świadczyć kompleksową obsługę zarówno serwisu infrastruktury, jak i bezpieczeństwa sieciowego. W związku z tym przedsięwzięciem firma poszukuje 50 pracowników z obszarów: Vmware, Microsoft, Oracle, SQL, Linux.
  • Ponadto w tym roku w Capgemini będziemy poszukiwać także programistów, architektów i developerów IT. A wszędzie tam, gdzie pracuje się z danymi w sieci, potrzebni będą eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa - poinformowała firma
  • W całym śląskim zespole Capgemini przybędzie w tym roku w sumie 200 nowych specjalistów - zaznaczyła.

Capgemini to jeden z największych inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, który ulokował swoją działalność w stolicy Górnego Śląska. Firma, mająca klientów w wielu krajach świata, zatrudnia tu obecnie ponad 2,3 tys. osób. Poza Śląskiem Capgemini ma też swoje ośrodki m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

"Zakładamy, że w całym śląskim zespole Capgemini przybędzie w tym roku w sumie 200 nowych specjalistów, których stopniowo będziemy lokować w nowym biurowcu Face2Face Business Campus przy Chorzowskiej, gdzie z czasem skonsolidujemy wszystkie nasze katowickie biura" - podał inwestor.

W marcu tego roku Capgemini rozpocznie nowy projekt na potrzeby klienta, dla którego spółka będzie świadczyć kompleksową obsługę zarówno serwisu infrastruktury, jak i bezpieczeństwa sieciowego. W związku z tym przedsięwzięciem firma poszukuje 50 pracowników z obszarów: Vmware, Microsoft, Oracle, SQL, Linux.

"Ponadto w tym roku w Capgemini będziemy poszukiwać także programistów, architektów i developerów IT. A wszędzie tam, gdzie pracuje się z danymi w sieci, potrzebni będą eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa" - poinformowała firma, wskazując przy tym na rosnące zapotrzebowanie na ekspertów z obszaru sztucznej inteligencji, automatyzacji, robotyki i uczenia maszynowego.

W Katowicach znajdują się dwie jednostki Capgemini: Business Services, zajmujący się obsługą procesów biznesowych i zarządzania przedsiębiorstwami będącymi klientami firmy, oraz Cloud Infrastructure Services, zapewniający wsparcie techniczne. Najbardziej poszukiwane do pracy są osoby znające języki obce, przede wszystkim niemiecki, francuski, niderlandzki i hiszpański, a także np. fiński czy szwedzki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Katowice: Jest praca. Capgemini zatrudni ok. 200 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA