Katowice - dla odmiany

6
Katowice to jedno z najszybciej rozwijających się polskich miast. W krótkim czasie przeszło głęboką restrukturyzację, dominującymi elementami gospodarki stały się wówczas usługi branży nowoczesnych technologii.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Katowice - dla odmiany

PODZIEL SIĘ


Autor: Artykuł sponsorowany - dostarczony przez Miasto Katowice

17 gru 2014 8:45


Praca i firmy Praca i firmy

Prawdziwą przemianę przechodzi zwłaszcza ścisłe centrum, stanowiące aż stuhektarowy obszar. W jego obrębie, na rewitalizowanym terenie po dawnej kopalni węgla kamiennego Katowice, powstała Strefa Kultury, którą tworzą: wykonana na światowym poziomie nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, które w połączeniu ze Spodkiem pomieści aż 21 tysięcy osób, oraz wybudowana częściowo pod ziemią nowa siedziba Muzeum Śląskiego.

Praca i mieszkanie Praca i mieszkanie

Każdego roku podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Katowice goszczą świat biznesu, polityki i nauki. Są też idealnym miejscem dla nowych, coraz śmielszych projektów inwestycyjnych. Zostały docenione przez wiele firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych m.in.: IBM, Capgemini, Kroll Ontrack, Steria, Ericsson, Rockwell Automation, Mentor Graphics czy PwC, które zlokalizowały tu swoje filie.

Praca i wypoczynek Praca i wypoczynek

Dzięki przemianie Katowice zostały też wielokrotnie wyróżnione. Tylko 2013 r. zostały nagrodzone tytułami: "Newcomer City of the year" czy "Miasto Przyjazne Inwestorom", a w 2014 r. - "City Outsourcing Star" oraz docenione w ramach prestiżowego rankingu "Europejskie miasta i regiony przyszłości 2014/15"; zajęły także 9. pozycję w Europie wśród dużych miast pod względem atrakcyjności inwestycyjnej.

Praca i zabawa Praca i zabawa

Ze względu na swoje awangardowe, innowacyjne oblicze stolica regionu promuje się hasłem "Katowice. Dla odmiany", które doskonale współgra z obecnym wizerunkiem miasta jako czołowego ośrodka kultury, sportu i turystyki biznesowej w Polsce. Na przekór stereotypom Katowice dostrzegły swoją wartość i przekuły swoje atuty w wielki sukces, o którym mówi się nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.