PARTNERZY PORTALU

Katowiccy uczniowie spotkają się z biznesem

  • Autor: PAP/JP
  • 28 lis 2022 17:24

Około 600 uczniów z sześciu katowickich szkół średnich weźmie udział w spotkaniach ze specjalistami z różnych firm w ramach zainaugurowanego w poniedziałek projektu edukacyjnego "Katowice, biznes i moja przyszłość".

Katowiccy uczniowie spotkają się z biznesem
Około 600 uczniów z sześciu katowickich szkół średnich weźmie udział w spotkaniach ze specjalistami z różnych firm (fot. PTWP)
REKLAMA
  • Podczas spotkań poświęconych rynkowi pracy i ofercie biznesowej uczniowie dowiedzą się np. o zasadach procesu rekrutacji, o najbardziej perspektywicznych zawodach i jak napisać dobre CV.
  • Każde spotkanie zakłada omówienie dwóch obszarów tematycznych przez specjalistów z tych dziedzin.
  • W obszarze biznesowym uczniowie będą mieli okazję zapoznać się m.in. z przykładowymi ścieżkami kariery zawodowej i z tym, jak pracodawcy widzą zmieniający się rynek pracy.

"Chcemy, aby system edukacji w mieście odpowiadał na zapotrzebowanie i dostosowywał się do trendów zatrudniania w konkretnych zawodach. Dzięki temu, młodzieży, która ukończy nasze szkoły, w przyszłości będzie łatwiej znaleźć pracę. Realizacja projektu +Katowice, biznes i moja przyszłość+ jest przykładem współpracy na linii biznes, nauka, samorząd, gdzie zyskują wszyscy" - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Czyta też: Ważne zmiany w ZUS od nowego roku. Będzie nowy obowiązek dla wszystkich firm

"Dobrze wyedukowana kadra to argument w przyciąganiu nowych inwestorów, którzy przede wszystkim na rynku pracy poszukują specjalistów. Wspieranie uczniów na etapie edukacji w szkole średniej pozwala ukierunkować rozwój młodych ludzi w sposób oczekiwany przez rynek pracy" - dodał prezydent.

Projekt "Katowice, biznes i moja przyszłość" zainaugurowano w poniedziałek II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. Ogółem odbędzie się sześć spotkań - w trzech liceach i trzech zespołach szkół technicznych. Każde z nich potrwa półtorej godziny, wezmą w nich udział uczniowie trzecich i czwartych klas. Tematyka spotkań obejmie ofertą biznesową w dziedzinie technologii informatycznych, informacyjno-telekomunikacyjnych i z procesem rekrutacji do pracy.

Czytaj też: Pogrom wśród jednoosobowych działalności. A od nowego roku będzie jeszcze gorzej

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Katowiccy uczniowie spotkają się z biznesem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA