×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Katarzyna Fojcik o automatyzacji w rekrutacji: maszyna nigdy nie zastąpi człowieka

- U rekrutera kluczowa jest umiejętność zweryfikowania kompetencji kandydata, czyli składowych trzech najważniejszych aspektów – wiedzy, doświadczenia i motywacji do pracy. Automat nigdy tego nie zrobi - podkreśla Katarzyna Fojcik, menedżer regionu w firmie rekrutacyjnej Randstad Polska.

Katarzyna Fojcik o automatyzacji w rekrutacji: maszyna nigdy nie zastąpi człowieka
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak zauważa Fojcik, błędy w procesach rekrutacyjnych zawsze są bardzo kosztowne. Oznaczają rotację w firmie, czyli brak człowieka, który jest jej największą wartością. Jej zdaniem ich przyczyn można szukać w niedokładnym podchodzeniu do kwestii procesu rekrutacyjnego, dobieraniu nieodpowiednich źródeł pozyskiwania kandydatów czy metod weryfikacji.

Pytana na co zwrócić uwagę, by zminimalizować ryzyko wystąpienia błędu, w pierwszej kolejności wymienia wiedzę i doświadczenie osoby rekrutującej.

- Chodzi o kwestie związane z umiejętnością dopasowania profilu danego stanowiska do żywego człowieka, którego mamy przed sobą. To zadanie dla osoby prowadzącej rekrutację, ale też dla menedżera, który tą osobą będzie później zarządzał - komentuje w rozmowie z PulsHR.pl.

Choć podkreśla, że nie neguje procesu automatyzacji rekrutacji, to przekonuje, że w tej roli nic nie zastąpi doświadczonego rekrutera. 

- Człowiek, który potrafi zweryfikować kompetencje na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia, nigdy nie może być zastąpiony automatem. Bowiem kluczowym zadaniem rekrutera jest umiejętność zweryfikowania kompetencji kandydata, czyli składowych trzech najważniejszych aspektów – wiedzy, doświadczenia i motywacji do pracy. Automat nigdy tego nie zrobi - przekonuje Fojcik.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Katarzyna Fojcik o automatyzacji w rekrutacji: maszyna nigdy nie zastąpi człowieka

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Franek 2018-01-23 23:09:52

    Co za paskudna baba z tej Fojcik, sukienkę by sobie kupiła o rozmiar większą bo z niej wypływa. Bzdury gada o rekrutacjach. Sama przez dupę na wierzchu dostaje prace, bo kompetencj w temacie - brak.

  • gf 2017-11-20 19:58:49

    ale zaraz zaraz... skoro roboty zastapia ludzi na stanowiskach fizycznych i umyslowych....to po co HRowcy jesli nie bedzie kogo zatrudniac na stanowiska umyslowe i fizyczne. oto zagadka jest....

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA