Kasa czy awans? Oto, dlaczego Polacy zmieniają pracę

Co piąty pracownik traktuje awans jako główny motywator do zmiany pracy - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal kariery monsterpolska.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kasa czy awans? Oto, dlaczego Polacy zmieniają pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 lut 2015 10:07


Mimo, że awans kusi i może skutkować zmianą pracodawcy, nadal dla większości z nas ważna jest wysokość wynagrodzenia. Dla 78 proc. respondentów badania monsterpolska.pl, czynnikiem determinującym wybór nowej firmy są właśnie atrakcyjne zarobki.

Ważny aspekt finansowy

Nie ulega wątpliwości, że zarobki to jeden z czynników, które przy wyborze nowego miejsca pracy są bardzo ważne i często decydujące. Nie oznacza to jednak, że wyższe wynagrodzenie automatycznie gwarantuje większą satysfakcję z pracy.

Czytaj też: Randstad: W ostatnim półroczu co piąty pracownik zmienił miejsce pracy

- Kluczem do skutecznej motywacji jest nasze zadowolenie i przekonanie, że jesteśmy wynagradzani odpowiednio do naszych kwalifikacji oraz zajmowanego stanowiska. Sprawiedliwa płaca i jasno określony system motywacyjny sprawiają, że pracownicy szanują swojego pracodawcę, a w razie potrzeby, są skłonni iść na ustępstwa i np. zostawać po godzinach - tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Samorealizacja to postawa

Oprócz zarobków, pracownicy chcą się rozwijać i awansować. Zmiana stanowiska na wyższe to okazja do sprawdzenia się w nowej roli i wyzwanie, a to często jest równie ważne jak pieniądze, bo sprawia dużą satysfakcję.

Czytaj też: Polacy nie mają problemu ze zmianą miejsca pracy. Na przeszkodzie staje jedynie rodzina

Dla większości pracowników rozwój to także szeroko rozumiana możliwość podnoszenia swoich kompetencji - nie tylko dzięki nowemu zakresowi obowiązków, ale także dzięki szkoleniom, kursom i studiom podyplomowym.

- Najważniejsze jednak jest posiadanie własnej wizji tego, w którym kierunku chcemy się doskonalić i jakie kroki musimy podjąć, by osiągnąć założone cele. Pamiętajmy również, że w perspektywie czasu nawet najbardziej atrakcyjne wynagrodzenie nie zrekompensuje nam braku perspektyw, czy dobrej atmosfery w zespole - zaznacza Majewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.