PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kancelarie prawne mają problemy z rekrutacją, ale nie tracą optymizmu

  • KDS
  • 23 cze 2022 18:16

Rekrutacja nowych pracowników, to zdaniem ponad 13 proc. kancelarii prawniczych jeden z największych problemów, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć w tym roku. Mimo to prawnicy patrzą w przyszłość z optymizmem.

Kancelarie prawne mają problemy z rekrutacją, ale nie tracą optymizmu
Zwiększenie zatrudnienia jako jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoi branża, wskazało ponad 13 proc. badanych (fot. Unsplash/Mateus Campos Felipe)
REKLAMA
  • Blisko 80 proc. polskich kancelarii prawnych oczekuje, że ich biznes urośnie w bieżącym roku.
  • Zwiększenie zatrudnienia jako jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoi branża, wskazało ponad 13 proc. badanych.
  • To najważniejsze wnioski, jakie płyną z badania „Puls Prawnika”, którego autorem jest producent oprogramowania legal tech Amberlo.

Wyniki badania pokazały, że aż 77,3 proc. kancelarii prawnych spodziewa się, iż bieżący rok będzie dla nich lepszy pod względem biznesowym niż miniony. 13,6 proc. kancelarii oczekuje podobnych wyników, jak rok wcześniej, a 9 proc. liczy się z pogorszeniem swojej sytuacji.

- Do największych wyzwań stojących przed kancelariami prawnymi należą kwestie związane z rozwojem biznesu, w tym pozyskiwanie nowych klientów i zwiększenie rentowności (po 18 proc. wskazań), zwiększenie zatrudnienia (13,6 proc.), przygotowanie strategii na kolejny rok (13 proc.), a także utrzymanie najlepszych pracowników (9,1 proc.). Co dziesiąta kancelaria pracuje także nad doskonaleniem organizacji pracy oraz analityki w swojej firmie - wylicza Aidas Kavaliauskas, CEO i jeden z twórców Amberlo.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Okazuje się, że pandemia również w kancelariach spowodowała zwrot w kierunku cyfryzacji. 63 proc. kancelarii, które wzięły udział w badaniu Amberlo, zadeklarowało, że korzystają ze specjalistycznego oprogramowania wspomagającego pracę ich firmy.

Kancelarie niekorzystające z takiego narzędzia najczęściej twierdzą, że nie dostrzegają w nim wartości lub że wystarczy im zwykły program biurowy (po 37,5 proc. wskazań). Jednocześnie jednak taka sama grupa twierdzi, że chciałaby korzystać z specjalistycznego oprogramowania, ale nie dysponuje budżetem na niego, lub że planuje wdrożyć takie narzędzie wkrótce (25 proc.). 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kancelarie prawne mają problemy z rekrutacją, ale nie tracą optymizmu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA