PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kancelaria premiera: relacje rodzinne bez wpływu na zatrudnienie w państwowych spółkach

  • Autor: PAP/AH
  • 6 gru 2018 13:44

O zatrudnieniu w spółkach Skarbu Państwa decydują kompetencje i przygotowanie merytoryczne do objęcia danego stanowiska, relacje rodzinne nie mają na to wpływu, ani w sensie pozytywnym, ani negatywnym - powiedział wiceszef kancelarii premiera Paweł Szrot.

Kancelaria premiera: relacje rodzinne bez wpływu na zatrudnienie w państwowych spółkach
Adobe Stock
REKLAMA

Szrot odpowiadał w Sejmie na pytanie Piotra Apela (Kukiz'15), który pytał o tryb zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa, w instytucjach państwowych, w fundacjach zależnych od instytucji państwowych oraz w urzędach, osób pozostających w relacjach rodzinnych z parlamentarzystami oraz wysokimi urzędnikami rządowymi.

Wiceszef KPRM zapewnił, że tryb postępowania przy zatrudnianiu osób w organach zarządzających spółek Skarbu Państwa regulują przepisy prawa i "żadne relacje rodzinne nie mają na to wpływu, ani w sensie pozytywnym, ani negatywnym".

Przypominał, że wymogi, jakie musi spełnić kandydat na takie stanowisko, określa art. 22 ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, który stanowi, że taka osoba nie może być członkiem partii politycznej lub być przez nią zatrudniona.

"Te elementy podlegają weryfikacji przy powoływaniu organów zarządczych. W związku z powyższym, o zatrudnieniu osób decydują kompetencje i przygotowanie merytoryczne do objęcia stanowiska na które prowadzony jest nabór" - oświadczył Szrot.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kancelaria premiera: relacje rodzinne bez wpływu na zatrudnienie w państwowych spółkach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA