PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kaczyński: Ważny jest dostęp do pracy

 • Autor: PAP/AT
 • 29 wrz 2019 16:00

Aby obywatele mogli korzystać z pracy, muszą mieć też dostęp do dobrej komunikacji. Potrzebna jest dobra komunikacja - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Szczecinie. Zapewnił, że wysiłek PiS-u dotyczący mniejszych miast i całej wsi będzie kontynuowany.

Kaczyński: Ważny jest dostęp do pracy
Musi być dobra komunikacja, żeby można było z korzystać pracy - powiedział Jarosław Kaczyński (fot. twitter.com/pisorgpl)
REKLAMA

Podczas konwencji w Szczecinie prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił m.in. o dostępie Polaków do pracy. "Ważny jest dostęp do pracy o kilkadziesiąt kilometrów od domu" - ocenił Kaczyński.

Jak przypomniał, "są przecież takie miejsca w Polsce gdzie w jednym mieście jest tej pracy za mało, a w drugim - trzydzieści, czterdzieści kilometrów dalej, np. w Starachowicach czy Ostrowcu Świętokrzyskim - tej pracy jest w nadmiarze".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ocenie Kaczyńskiego, aby obywatele mogli z tej pracy korzystać, muszą mieć też dostęp do dobrej komunikacji. "Musi być dobra komunikacja, żeby można było z tej pracy korzystać. Bez tego staje się to trudne, a dla pracujących nieopłacalne" - wskazał.

"Stąd ten wielki wysiłek, który podjęliśmy i który będziemy kontynuowali, jeżeli chodzi o zmiany, które odnoszą się do mniejszych miast i całej wsi" - zadeklarował. "Zmieniło się już sporo, a zmieni się jeszcze więcej przez następne cztery lata, jeśli społeczeństwo nam zaufa. W całej Polsce, ale również tutaj, na ziemiach zachodniopomorskich" - zadeklarował.

Kaczyński podkreślił przy tym, że zachodnie Pomorze, jego status i jego rozwój to polska racja stanu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Kaczyński: Ważny jest dostęp do pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Grzegorz 2019-09-30 12:07:08

  W Ostrowcu w nadmiarze? Świetnie Pan Jarosław przygotowany do mowy...

 • praca do grobowej deski ? 2019-09-30 09:00:36

  ale, Ci co już przepracowali np. po 40 lat w fabrykach, a teraz dożywają na emeryturach za marne grosze , też chcą jakoś żyć w swojej Ojczyżnie, więc też potrzebują publicznego transportu zbiorowego, np. jakiegoś busa do odciętej od świata miejscowości przez liberalną demokracj kapitalistyczną XXI wieku - przecież za czasów słusznie minionej obrzydliwej komuny można było wszędzie dojechać autobusem - obecni dla tego celu wystarczyłby istniejące drogi, nie potrzeba koniecznie budować linii kolejowych, kosztownych dworców i centrów przesiadkowych, wystarczyłoby przyjąć normalne przepisy ustawy o publicznym transporcie zbiorowym w zakresie pozamiejskiego publicznego drogowego ptz, czyli wreszcie zacząć faktycznie coś robić dla dobra zwykłych Polaków, bo jak się wydaje, patrząc na istniejące fakty i wyniki kontroli Najwyższej Izby Kontroli, aktualna ustawa mogłaby dobrze służyć tylko państwom pozbywającym się mocno zużytych samochodów osobowych, busów i autobusów, czy producentom nowych aut, oraz tzw. " busiarskiej wolnoamerykance" i niektórym anty pisowskim samorządom.

 • kompromitacja 100% 2019-09-30 08:38:07

  niestety PIĄTKA KACZYŃSKIEGO w zakresie przywracania połączeń autobusowych poniosła sromotną klęskę, tylko zupełnie nieliczne samorządy wystąpiły do wojewodów o dofinansowanie do przywróconych połączeń autobusowych - niestety PiS nie naprawił ustawy o publicznym transporcie zbiorowym w zakresie pozamiejskiego drogowego publicznego transportu zbiorowego, pomimo iż przez 4 lata swoich rządów, rzekomo ostro walczył o te sprawy dla dobra ludu zwykłego w ramach projektu UD 126, czyli projektu ustawy o zmianie ustawy o ptz.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA