PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

JSW szuka wiceprezesów. Ogłosiła konkurs

  • Autor: PAP/AT
  • 6 lip 2017 10:10

Ogłoszony został konkurs na stanowiska dwóch wiceprezesów Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW): ds. technicznych oraz ds. strategii i rozwoju.

JSW szuka wiceprezesów. Ogłosiła konkurs
JSW zatrudni wiceprezesa ds. technicznych oraz wiceprezesa ds. strategii i rozwoju (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ogłosiła konkurs na stanowiska wiceprezesów.

• Kandydaci mogą zgłaszać się do 27 lipca.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Rozstrzygnięcie postępowania zaplanowano na sierpień.

Od marca 2017 r. w zarządzie JSW jest wakat na stanowisku wiceprezesa ds. technicznych, po odwołaniu z tej funkcji Józefa Pawlinowa. Nowego wiceprezesa ma wyłonić rozpoczęte w czwartek postępowanie kwalifikacyjne. Natomiast wiceprezes ds. strategii i rozwoju to nowa funkcja w zarządzie jastrzębskiej spółki.

Zgodnie z opublikowanym w czwartek ogłoszeniem rady nadzorczej JSW, zgłoszenia kandydatów na wiceprezesów będą przyjmowane do południa w dniu 27 lipca, a ich otwarcie nastąpi dzień później. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami mają być przeprowadzone 8 sierpnia i - w razie potrzeby - w kolejnych dniach. Później rada nadzorcza ma podjąć decyzje o obsadzie stanowisk w zarządzie spółki.

Czytaj też: JSW zamknie I kwartał z dużym zyskiem. I co z tego?

Nowi członkowie zarządu, podobnie jak pozostali, będą wynagradzani według zasad przyjętych przez walne zgromadzenie spółki w styczniu tego roku. Dostosowano wówczas zasady wynagradzania menedżerów w JSW do zapisów Ustawy z 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami. Od tej pory na całkowite wynagrodzenie członka zarządu JSW składa się część stała, stanowiąca podstawowe miesięczne wynagrodzenie, oraz część zmienna, będąca wynagrodzeniem uzupełniającym za rok obrotowy spółki.

O wysokości stałego wynagrodzenia członków zarządu decyduje rada nadzorcza spółki, która jednak będzie ograniczona w tym zakresie wyznaczonymi widełkami kwotowymi: miesięczna pensja prezesa JSW może kształtować się między 7 a 15-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (bez wypłat nagród z zysku) w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez GUS, a pensja członka zarządu między 7 a 12-krotnością przeciętnej płacy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: JSW szuka wiceprezesów. Ogłosiła konkurs

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA