×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

JSW: Będzie nowy prezes. Kto nim zostanie?

Na środę (29 listopada) zaplanowane zostały rozmowy w kandydatami na stanowisko prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Obecnie na to stanowisko jest tylko jeden kandydat - wynika z informacji WNP.pl.

JSW: Będzie nowy prezes. Kto nim zostanie?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W połowie października br. Rada Nadzorcza JSW ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa JSW. Termin składania ofert minął 15 listopada.

• Z informacji WNP.pl wynika, że tylko dwie osoby zgłosiły swoje kandydatury.

• Jedną z kandydatur odrzucono jednak z przyczyn formalnych. Na placu boju została tylko jedna osoba.

W mediach pojawiły się pogłoski, że jakoby stanowiskiem prezesa JSW miał się interesować Jerzy Kurella, były prezes Tauron Polska Energia i były wiceprezes PGNiG, obecnie zaangażowany w działalność Instytut Staszica. Z naszych informacji wynika, że nie zgłosił on jednak swojej kandydatury.

Przypomnijmy, że obecnie Jastrzębską Spółką Węglową kieruje Daniel Ozon, p.o. prezesa spółki.

6 marca rada nadzorcza odwołała ze stanowiska ówczesnego prezesa JSW Tomasza Gawlika, po raz pierwszy delegując na trzy miesiące do pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki szefa rady Daniela Ozona, który w przeszłości (w latach 2006-2008) był m.in. wiceprezesem JSW oraz dyrektorem jej biura nadzoru właścicielskiego i strategii kapitałowej.

Ponieważ wiosną nie wyłoniono nowego prezesa JSW, w czerwcu rada nadzorcza zdecydowała, że Daniel Ozon nadal będzie pełnił obowiązki prezesa firmy - od 8 czerwca do 7 września 2017 roku włącznie, jednak nie dłużej niż do dnia powołania właściwego prezesa zarządu spółki.

Później Daniel Ozon został oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa JSW ponownie - na okres od 9 września do 8 grudnia br. włącznie, jednak nie dłużej niż do dnia powołania prezesa.

Od 4 sierpnia 2016 r. Ozon jest członkiem rady nadzorczej JSW. Pod jego kierownictwem powstała nowa strategia spółki do roku 2030.

- We wrześniu strategia została złożona do akceptacji przez organy korporacyjne spółki, w październiku i listopadzie trwały rozmowy z wierzycielami. Mamy nadzieję, że rada nadzorcza przyjmie ten dokument do końca bieżącego miesiąca - powiedział Daniel Ozon, p.o. prezesa JSW.

Zapowiedział, że spółka chciałaby zaprezentować nową strategię w grudniu tego roku.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: JSW: Będzie nowy prezes. Kto nim zostanie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA