PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jest źle. Tylko 1 na 4 firmy znajduje odpowiedniego pracownika

 • KDS
 • 11 sie 2022 20:00

Firmy z sektora produkcji przemysłowej mają największe problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Na trudności wskazuje 75 proc. przedsiębiorstw tego sektora.

Jest źle. Tylko 1 na 4 firmy znajduje odpowiedniego pracownika
75 proc. firm branży produkcji przemysłowej ma problemy z obsadzeniem miejsc pracy nowymi pracownikami (Fot. PTWP)
REKLAMA
 • Produkcja przemysłowa znajduje się w czołówce branż z największym niedoborem talentów.
 • Z raportu ManpowerGroup wynika, że na trudności w zatrudnieniu odpowiedniego kandydata wskazuje 75 proc. przedsiębiorstw tego sektora.
 • Szczególnie duże braki widoczne są wśród pracowników produkcyjnych (mówi o tym 45 proc. badanych). Odczuwalny jest także niedobór specjalistów IT i analizy danych (wskazuje na niego 33 proc. badanych).

Z najnowszego raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów” wynika, że 75 proc. firm branży produkcji przemysłowej ma wyzwania z obsadzeniem miejsc pracy nowymi pracownikami. To więcej niż średnia dla całego kraju, która wynosi 70 proc.

Firmy najczęściej wskazywały trudności w zrekrutowaniu pracowników produkcyjnych, co zasygnalizowała niemal połowa badanych organizacji sektora produkcji przemysłowej (45 proc.). Równie wysoko wśród poszukiwanych przez branżę talentów znalazły się osoby specjalizujące się w IT i analizie danych (33 proc.), a także operacjach i logistyce (25 proc.). Niemal jeden na czterech pracodawców produkcyjnych mówi o niedoborze kandydatów zajmujących się HR (23 proc.), a co piąty wskazuje trudności w obsadzeniu stanowisk specjalistami sprzedaży i marketingu (20 proc.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Obecna sytuacja na rynku stawia przed branżą produkcyjną spore wyzwania. Prawie ośmiu na dziesięciu pracodawców z branży produkcyjnej zmaga się z problemami z zatrudnieniem niezbędnej liczby pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. Niestety w związku z globalnym zakłóceniem łańcucha dostaw obserwujemy dynamicznie zmieniający się rynek ofert pracy. Firmy działają w oparciu o plany krótkoterminowe, które wymagają jeszcze większej elastyczności i szybszego reagowania na zmiany w zapotrzebowaniu klientów – mówi Anna Litwińska, dyrektor linii biznesowej w Manpower.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Jest źle. Tylko 1 na 4 firmy znajduje odpowiedniego pracownika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Pracodawca 2022-08-12 11:42:45

  My wszyscy jesteśmy magistrami nic nie potrafimy ale wymagania mamy

 • Rotacja 2022-08-12 10:57:14

  Niech pracodawcy przestaną opowiadać bzdury na temat rotacji pracowników, których wyszkolili. Prędzej czy później zatrudnią pracownika, którego wyszkolił ktoś inny i nikt nie straci. Na tym polega rotacja.

 • . 2022-08-11 23:12:05

  Może niech dadzą szanse ludziom 60+, oni posiadają przebogatą wiedzę praktyczną.

 • Krzysiel 2022-08-11 22:48:51

  To niech zaczną uczyć , a nie tylko oczekiwać że zwiną z rynku kogoś doświadczonego z innej firmy! Przedsiębiorcy dawno powinni zrozumieć, że to w ich rękach i w ich interesie jest kształcić młodych. Nawet jak taki odejdzie to w końcu rynek nasyci się ludźmi z doświadczeniem i problem zniknie. Tymczasem nasze "janusze biznesu" chcą dostać coś na tacy tylko skąd wezmą jak państwo nie jest w stanie stworzyć odpowiednich szkoleń. Bynajmniej nie wynika to z tego że nie chce tylko po prostu jest to zwyczajnie niemożliwe. Czym innym jest szkolenie ogólne a czym innym specjalistyczne wg wymogów nowych technologii.

 • Realia 2022-08-11 21:55:26

  Ktoo płaci ten ma. Skrobigrosze mają to co przyjdzie z ulicy.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA