×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Konkurs na prezesa TVP, wymogi: Nie trzeba doświadczenia na kierowniczych stanowiskach

  • Autor: PAP/AT
  • 19 sie 2016 14:57

• Znamy założenia projektu regulaminu konkursu na stanowisko prezesa zarządu TVP.
• Kandydaci nie będą musieli mieć stażu na stanowiskach kierowniczych.
• Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 września, a konkurs ma być jawny.

Konkurs na prezesa TVP, wymogi: Nie trzeba doświadczenia na kierowniczych stanowiskach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański potwierdził, że projekt regulaminu konkursu na stanowisko prezesa TVP ma zostać przyjęty podczas posiedzenia RMN 29 sierpnia.

Czabański podkreślił, że dwie najważniejsze intencje projektu to: brak ograniczeń dla kandydatów w dostępie do udziału w konkursie oraz pełna jawność konkursu.

"W projekcie zawarte są intencje moje i części Rady - na pewno Elżbiety Kruk i Joanny Lichockiej. Intencją jest m.in. to, żeby nie było niepotrzebnych ograniczeń w dostępie dla chętnych do wzięcia udziału w konkursie" - powiedział Czabański.

"Wszelkie propozycje, które padały ze strony Juliusza Brauna (członek RMN, zgłoszony przez PO), czy Grzegorza Podżornego (zgłoszony przez Kukiz'15), dotyczące wieloletnich stażów na stanowiskach kierowniczych, moim zdaniem, nie wchodzą w rachubę, bo z góry eliminują bardzo dużą część wartościowych ludzi, którzy przez ostatnie 8 lat nie mieli żadnych szans na sprawowanie stanowisk kierowniczych, bo rządziła bezapelacyjnie i absolutystycznie Platforma, która nie kierowała się względami merytorycznymi przy obsadzaniu stanowisk" - podkreślił Czabański.

Jak dodał, nie można pozwolić na to, żeby ludzie wykluczeni kiedyś z możliwości sprawowania stanowisk kierowniczych, teraz byli wykluczeni z konkursu. "Dlatego w projekcie nie ma w ogóle warunku, żeby mieć jakikolwiek staż na stanowiskach kierowniczych" - wyjaśnił Czabański.

Czytaj też: Jacek Kurski pozostanie prezesem TVP do 15 października

Drugie ważne założenie projektu - mówił Czabański - to pełna transparentność w przeprowadzeniu konkursu na prezesa TVP. Jak zauważył, ta propozycja zyskuje w Radzie większe poparcie. "Chcemy, żeby transparentność była jak największa, będzie np. transmisja telewizji sejmowej z przesłuchań kandydatów, pewna jawność przesłuchań, rozmów kwalifikacyjnych, dostępu do tego, co kandydaci prezentują. Każdy będzie mógł ocenić jakość tych kandydatów" - zaznaczył.

"Chcemy znaleźć kogoś, kto najlepiej spełni oczekiwania, jako prezes Telewizji Polskiej, a wiemy, że telewizja stoi przed bardzo dużymi wyzwaniami. Ten projekt daje nadzieję, że będą dobrzy, solidni kandydaci i będzie z kogo wybrać" - podkreślił Czabański.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Konkurs na prezesa TVP, wymogi: Nie trzeba doświadczenia na kierowniczych stanowiskach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA