Jest praca dla księgowych, analityków finansowych oraz ekspertów od bankowości i audytu

Eksperci ds. finansów są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Jakich specjalistów potrzebują pracodawcy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest praca dla księgowych, analityków finansowych oraz ekspertów od bankowości i audytu

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

29 cze 2015 15:40


Zapotrzebowanie na ekspertów ds. finansów utrzymuje się od wielu miesięcy na niezmiennie wysokim poziomie, stawiającym ich w czołówce najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku.

Jakich specjalistów z obszaru finansów poszukiwano?

W pierwszych pięciu miesiącach 2015 roku specjalistom odpowiedzialnym za finanse dedykowano 28 000 ogłoszeń o pracę na portalu Pracuj.pl. Głównie poszukiwano księgowych, analityków finansowych, ekspertów ds. bankowości detalicznej, ekspertów od audytu finansowego, kontrolingu.

Porównując obecne zapotrzebowanie z analogicznym okresem w 2014 roku, największy wzrost zapotrzebowania odnotowano na analityków finansowych (o 24,5%) oraz na specjalistów odpowiedzialnych za analizę ryzyka w bankowości (wzrost o 22,3%,).

Czytaj też: Ile zarabia analityk finansowy, ile specjalista ds. windykacji, a ile specjalista ds. podatków?

Dynamicznie wzrosło również zapotrzebowanie na specjalistów ds. analizy ryzyka w ubezpieczeniach (wzrost o 13,6%), a także na księgowych (wzrost o 12,2%) oraz ekspertów ds. kontrolingu finansowego (wzrost o 12,1%).

Specyfika rekrutacji w branży finansowej

Największym pracodawcą dla specjalistów ds. finansów jest oczywiście branża finansowa. W ogólnej sumie 28 000 ofert pracy dedykowanych tym specjalistom (opublikowanych od stycznia do maja 2015 roku na portalu Pracuj.pl), 15 415 pochodziło z branży bankowość/finanse/ubezpieczenia.

Co istotne, realizacja wyznaczonych celów w takich firmach wymaga odpowiedniej polityki HR i jej dopasowania do biznesu, dlatego – przy rosnącym zapotrzebowaniu na pracowników – tak istotne stają się nowoczesne metody rekrutacji.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.