PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Jeśli masz to w CV, zarobisz 3 tysiące złotych więcej

Znajomość języka niemieckiego znajduje się w czołówce najbardziej pożądanych w firmach kompetencji językowych. Duża liczba ofert pracy czeka także na osoby znające francuski oraz włoski. Z kolei najwyżej cenione na polskim rynku są języki skandynawskie - pracownicy, którzy się nimi posługują, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki.

 • Justyna Koc
  jk
 • 21 lut 2022 10:48
Jeśli masz to w CV, zarobisz 3 tysiące złotych więcej
Najwięcej rekrutacji wymagających znajomości języków obcych pojawia się w sektorze obsługi klienta (Fot. Smartworks Coworking/Unsplash)
REKLAMA
 • Najwięcej rekrutacji wymagających znajomości języków obcych pojawia się w sektorze obsługi klienta.
 • Wysokie zapotrzebowanie na kompetencje językowe notowane jest także w obszarze finansów i księgowości.
 • Wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak potwierdzają, że znajomość języków obcych to wyższa pensja. Osoby deklarujące zaawansowaną znajomość języka angielskiego zarabiały o prawie 3 tys. zł więcej niż te, które znają angielski w stopniu podstawowym.

Znajomość języka niemieckiego znajduje się w czołówce najbardziej pożądanych w firmach kompetencji językowych. Przedsiębiorcy aktywnie poszukują kandydatów, którzy będą w stanie porozumieć się z naszymi zachodnimi sąsiadami. Duża liczba ofert pracy czeka także na osoby znające francuski oraz włoski.

Najwyżej cenione na polskim rynku są jednak języki skandynawskie - pracownicy, którzy się nimi posługują, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki. Angielski natomiast stanowi dziś podstawę komunikacji w dużych, międzynarodowych organizacjach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obsługa klienta szuka językowych kompetencji

Najwięcej rekrutacji wymagających znajomości języków obcych pojawia się w sektorze obsługi klienta. Wysokie zapotrzebowanie na kompetencje językowe notowane jest także w obszarze finansów i księgowości. Wynika to z dużej liczby centrów usług wspólnych, zlokalizowanych w Polsce i obsługujących pozostałe kraje.

Czytaj też: Języki przyszłości. Tego warto się uczyć

- Na terenie naszego państwa uruchamianych jest coraz więcej nowych inwestycji. Dynamicznie rozwijają się także obecne już centra biznesowe, co skutkuje rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników, posługujących się językami obcymi. Najbardziej poszukiwane są osoby znające niemiecki – wpływa na to wielkość rynku niemieckojęzycznego, a także możliwość obsługiwania przez takie osoby wszystkich krajów z rejonu DACH, obejmującego Niemcy, Austrię i Szwajcarię. W Polsce znajduje się stosunkowo duża pula potencjalnych kandydatów, posługujących się językiem niemieckim, jednak pozyskanie ich nadal nie należy do najłatwiejszych – podkreśla Marcin Pawelec, lider realizacji projektów rekrutacji stałej w Manpower.

Kompetencje językowe na pierwszym planie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Jeśli masz to w CV, zarobisz 3 tysiące złotych więcej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Waldemar 2022-02-23 10:27:21

  Manpower to złodzieje i wyzyskiwacze ..pozyskać chyba wyzyskać Zeitarbeit

 • Realnie 2022-02-22 13:40:34

  Kłamstwo,nie w Polsce

 • Dominik 2022-02-21 20:19:57

  Ja dostałem za znajomość języka niemieckiego na poziomie B2 - 2750 zł netto wypłaty, ten kraj to nieporozumienie... Jak znasz drugi język to dostaniesz pewnie z 300 zł więcej.

  • Jola 2022-02-21 20:34:00

   Jeju dziewczyno, w Psinowie Małym pracujesz???

 • Onxyz 2022-02-21 17:18:39

  Absolutnie się z tym nie zgodzę że z niemieckim 3000 więcej . Znając niemiecki angielski i włoski w dużej firmie nieważne czy jesteś Bydgoszczy czy w Poznaniu etc. Nigdy nie usłyszałam więcej niż 3500-3800. Brutto....witamy w Polsce..Piszący ten artykuł chyba o innym kraju pisze i zna polskiej rzeczywistości. Brutalnej

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA