PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Jedna linijka w CV zwiększy pensję o kilka tysięcy. Warto ją mieć

Najbardziej cenione na polskim rynku są języki skandynawskie - pracownicy, którzy się nimi posługują, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki. Duża liczba ofert pracy czeka na osoby znające niemiecki, francuski oraz włoski.

  • Justyna Koc
    jk
  • 10 mar 2022 14:27
Jedna linijka w CV zwiększy pensję o kilka tysięcy. Warto ją mieć
Najwięcej rekrutacji wymagających znajomości języków obcych pojawia się w sektorze obsługi klienta (Fot. Israel Andrade/Unsplash)
REKLAMA
  • Znajomość języków obcych to wyższa pensja. Osoby deklarujące zaawansowaną znajomość języka angielskiego zarabiały o prawie 3 tys. zł więcej niż te, które znają angielski w stopniu podstawowym - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak.
  • Znajomość języka niemieckiego znajduje się w czołówce najbardziej pożądanych w firmach kompetencji językowych.
  • Z kolei najwięcej rekrutacji wymagających znajomości języków obcych pojawia się w sektorze obsługi klienta, a także finansów i księgowości.

Znajomość języka niemieckiego znajduje się w czołówce najbardziej pożądanych w firmach kompetencji językowych. Przedsiębiorcy aktywnie poszukują kandydatów, którzy będą w stanie porozumieć się z naszymi zachodnimi sąsiadami. Duża liczba ofert pracy czeka także na osoby znające francuski oraz włoski.

Najwyżej cenione na polskim rynku są jednak języki skandynawskie - pracownicy, którzy się nimi posługują, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki. Angielski natomiast stanowi dziś podstawę komunikacji w dużych, międzynarodowych organizacjach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kompetencje językowe w cenie

Najwięcej rekrutacji wymagających znajomości języków obcych pojawia się w sektorze obsługi klienta. Wysokie zapotrzebowanie na kompetencje językowe notowane jest także w obszarze finansów i księgowości. Wynika to z dużej liczby centrów usług wspólnych, zlokalizowanych w Polsce i obsługujących pozostałe kraje.

- Na terenie naszego państwa uruchamianych jest coraz więcej nowych inwestycji. Dynamicznie rozwijają się także obecne już centra biznesowe, co skutkuje rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników, posługujących się językami obcymi. Najbardziej poszukiwane są osoby znające niemiecki – wpływa na to wielkość rynku niemieckojęzycznego, a także możliwość obsługiwania przez takie osoby wszystkich krajów z rejonu DACH, obejmującego Niemcy, Austrię i Szwajcarię. W Polsce znajduje się stosunkowo duża pula potencjalnych kandydatów, posługujących się językiem niemieckim, jednak pozyskanie ich nadal nie należy do najłatwiejszych – podkreśla Marcin Pawelec, lider realizacji projektów rekrutacji stałej w Manpower.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Jedna linijka w CV zwiększy pensję o kilka tysięcy. Warto ją mieć

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Górnik 2022-03-12 13:55:53

    Klikbajtowy niby-artykul o niczym.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA