×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jawność zarobków pomaga w rekrutacji. Trzeba być jednak szczerym

Dyskusja na temat jawnych zarobków podczas rekrutacji trwa od dawna. Zwolennicy podkreślają, że takie rozwiązanie przykuje uwagę osób potencjalnie zainteresowanych pracą. Trzeba to jednak robić rozważnie, szczególnie w obszarze marketingu rekrutacyjnego. W przeciwnym razie może to przynieść skutek odwrotny.

Jawność zarobków pomaga w rekrutacji. Trzeba być jednak szczerym
Zdaniem ekspertów warto publikować w ogłoszeniach o pracę informację o poziomie wynagrodzeń (Fot. Pxhere)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Zdaniem ekspertów warto publikować w ogłoszeniach o pracę informację o poziomie wynagrodzeń.
  • W marketingu rekrutacyjnym najlepiej jednak stawiać na konkrety i szczerość. Mydlenie oczu przyszłym pracownikom nie powinno wchodzić w grę.
  • W ofertach powinny się pojawiać kwoty, ale rzetelne, najlepiej miesięczne albo roczne stawki, bez ukrytych gwiazdek i sztucznego pompowania wyników. Wtedy kandydat nie będzie czuł się oszukany.

Gdy w 2018 roku Amazon szukał pracowników do nowo otwartej hali w Sosnowcu, na plakatach podano informacje o dwumiesięcznych zarobkach, które wynosiły wtedy 6 tys. zł. Jak wyjaśniała wówczas dyrektor HR tego oddziału Magdalena Zagrodnik, była to kwota, którą pracownik realnie otrzymywał, a składało się na nią wynagrodzenie zasadnicze i bonusy.

- Nasza oferta jest zawsze prezentowana podczas procesu rekrutacji. Pracownicy sezonowi zazwyczaj wspierają nas przez dwa miesiące w roku, dlatego też taką kwotę pokazujemy w naszych kampaniach - wyjaśniła Zagrodnik.

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Magdalena Zagrodnik podkreślała także, że podanie miesięcznej i dwumiesięcznej pensji plus przekazanie dokładnej informacji dotyczącej komponentów wynagrodzenia spotyka się z najlepszym przyjęciem przez pracowników.

- Tak jak wspomniałam, co roku realizujemy przeglądy wynagrodzeń, których wyniki ogłaszamy latem. W związku z tym istnieje szansa, że roczna pensja pracownika podana np. w styczniu będzie różniła się od kwoty końcowej, podanej w grudniu. Co więcej, nasi pracownicy awansują, otrzymują dodatkowe bonusy, ich wynagrodzenie zwiększa się w związku z wysługą lat - komentowała Magdalena Zagrodnik.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Jawność zarobków pomaga w rekrutacji. Trzeba być jednak szczerym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Joe 2021-12-21 08:25:21

    Uwielbiam czytać teksty pisane z zycia. Jak by zarobki oferowane przez waszą redakcję były jawne, to pies z kulawą nogą by się tam nie przyplątał ;)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA